TOP 5 plzeňského Metalfestu: Nightwish, Accept, metalisté ověšeni kachničkami i fanoušci skákající přes zábrany

Vydáno 04.06.2018 | autor: Nicola Bernard

První červnový víkend se nesl ve znamení Metalfestu, který již tradičně proběhl v plzeňském Amfiteátru Lochotín. Během tří dnů se na pódiu vystřídaly jak osvědčené metalové senzace, tak nové tváře. Headlinery byli Accept, Nightwish a Apocalyptica

TOP 5 plzeňského Metalfestu: Nightwish, Accept, metalisté ověšeni kachničkami i fanoušci skákající přes zábrany TOP 5 NEJ plzeňského Metalfestu: Metaláci ověšení kachničkami, fanoušci skákající přes zábrany či vtipné kostýmy

 

METALISTÉ OVĚŠENÍ GUMOVÝMI KACHNIČKAMI

Když se řekne pojem "metalák", každý si vybaví vysoké postavy s dlouhými vlasy, vesty s nášivkami oblíbených kapel, řetězy doplňující černé a kožené oděvy či celkově do tmavých tónů laděnou vizáž jako takovou. Metalfest ale ukázal, že ne všechna muzika se nese v duchu tvrdých kytarových riffů a úderných tónů bicích. Během vystoupení skotské folk/power metalové skupiny Alestorm vyšla najevo právě odvrácená stránka metalistů. Z tvrdých a neoblomných tvrďochů se najednou stala dětinská sorta fanoušků. Už jste někdy viděli metaláka pogujícího v circlu, jehož hlavu zdobí obrovská gumová kachnička, dále kachničkový náhrdelníkk či boty se stejným motivem?

FOTOREPORT: První den Metalfestu: Amfiteátrem v Plzni otřásli Nightwish či Sonata Arctica. Očekává se rekordní návštěva

ZAJÍMAVÉ KOSTÝMY

Během tří dnů mohli návštěvníci přírodního amfiteátru, jindy klidného prostředí, vidět několik stovek masek. První den byla nejvýraznější dáma v šatech, které byly ušité tak, aby připomínaly kamennou sochu. Její vizáž vypovídala o tom samém. A pohyby jakbysmet - socha vydržela nehybně stát na sluníčku i několik hodin! Dalšími zajímavými kostýmy byli smrtka, jeptiška (mužského pohlaví), indián, jednorožci či Harley Quinn z populárního filmu Suicide Squad.

FOTOREPORT: Druhý den Metalfestu: V Plzni běsnili Accept nebo Lacuna Coil

FANOUŠCI PŘELÉZAJÍCÍ ZÁBRANY

Pokud si myslíte, že stát celý den v první řadě na metalových koncertech a festivalech je značnou výhrou a výhodou, opak někdy bývá pravdou. Během vystoupení několika kapel, mezi kterými jsou například již zmiňovaní Alestorm, Xandria, Crematory, Equalibrium nebo Freedom Call, došlo k několika desítkám circle pitů, ze kterých následně fanoušci pomyslně "plavali po hladině" a přes první řady přepadávali přes zábrany. Kdo si myslí, že se v první řadě zapotil a bránil svoje tělo "zuby nehty", vzpomeňte si na bandu sekuriťáků, kteří se několik hodin v kuse nezastavili.

FOTOREPORT: Metalfest v Plzni zakončila Apocalyptica, vystoupili i Rage nebo Eluveitie

KONCERT TŘÍ HUDEBNÍCH SENZACÍ

Během celého víkendu se na pódiu vystřídalo několik desítek kapel. Headlineři byli pro letošní rok celkem tři, každý z nich se ukázal v jiný den. Tím prvním provedli Nightwish, kteří přivezli svou Decades show a náklaďáky s produkcí právě pro tuto show zablokovali prostor pro příjezd dalších skupin. V ten samý den navíc stihli pokřtít i velblouda v plzeňské ZOO, který následně dostal jméno Emppu.

Druhý den svým koncertem návštěvníkům vytřeli zrak Accept. Tato německá kapela patří mezi oblíbené stálice Metalfestu i Masters of Rock. Možná proto jsou u nás takřka každý rok. Třetí den uzavřela symfonicky stylizovaná Apocalyptica, která po třídenním maratonu plném úderných ran do bicích působila spíše jako balzám pro uši. Přestože jsou violoncella nástroje vesměs tiché, tato čtveřice smyčcařů s nimi dokázala udělat pořádný bordel.

PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ

Nebývá zvykem, aby se festivaly tohoto typu konaly v tak příjemném prostředí. Fanoušci si Metalfest oblíbili nejen pro jeho skvělé dramaturgické složení několika žánrů metalu, ale právě i pro jedinečné místo konání - přírodní areál Amfiteátru Lochotín. Z každého místa a zákoutí je vidět na pódium, ať už je návštěvníků 1500 nebo třeba 15 tisíc jako letos. Areál je obklopen příjemným parkem a loukami, kde mohou návštěvníci trávit svůj volný čas a odpočinout si od tvrdého nářezu muziky. Dále mohou navštívit nedalekou ZOO a centrum Plzně.

Text a foto: Nicola Bernard

Témata: Metalfest, Nightwish, Apocalyptica, Accept

zavřít