TOP 5 videoklipů týdne (66.)

Vydáno 22.12.2015 | autor: David Stoklas

Hudebníci už nahodili sváteční režim, ale i tak vám přinášíme čerstvou várku nových klipů. Vypsaná Fixa našla zalíbení v superhrdinech, The 1975 zase v retro-funky a Chris Brown oslavuje otcovskou lásku. Co dál? Třeba Desaparecidos nebo Jana Věnečková.

TOP 5 videoklipů týdne (66.) V novém klipu Vypsané Fixy se objevil i jejich frontman Márdi

THE 1975 V OBJETÍ NEONŮ

Indie kapela The 1975 je tu s dalším rozverným klipem. Tentokrát se ještě víc ponořili do funky popové polohy a nabídli vskutku vrtošivou a hravou podívanou. Všechno samozřejmě v duchu minimalismu. Žádná megalomanie, ale upřímnost a jednoduchost.

The 1975 plánují na únor příštího roku vydat album s šíleně dlouhým názvem I Like It When You Sleep For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It. Poté si vyrazí zahrát několik koncertů v jejich rodné Anglii.

 VYPSANÁ FIXA A JEJICH SUPERMAN

Superhrdinové jedou! Své o tom ví i Vypsaná Fixa, která jednoho takového mocného chlapíka obsadila do nového klipu k songu Bubák. Nelze čekat ale žádnou podívanou plnou explozí a jiných akčních scén. Tady naopak lze cítit zádumčivou a trochu i potemnělou atmosféru.

Vypsaná Fixa křtila v Lucerna Music Baru nový klip a rozjela vánoční party

Minulý týden na vánočním koncertu Vypsané Fixy proběhl nejen skvělý večírek, ale právě i premiérové odhalení tohoto klipu, který se natáčel v Plzni. Po novém roce lze vidět Márdiho a spol v Rock Café, kde zahrají 9. ledna na narozeninách tohoto vyhlášeného pražského klubu.

DESAPARECIDOS UČÍ DĚJEPIS USA

Pokud máte chuť na lekci dějin Spojených států, tak vám bude po chuti animák z dílny kapely Desaparecidos. Ti se v něm zaměřili na zajímavé momenty z historie jako třeba Bostonské pití čaje, demonstrace proti válce ve Vietnamu nebo protesty proti bankéřům z Wall Street.

Desaparecidos si posledních třináct let dopřávali oddych, který teď však k radosti fanoušků končí. Skladba Golden Parachutes je ochutnávkou z čerstvě vydané desky s názvem Payola.

CHRIS BROWN UKAZUJE OTCOVSKOU LÁSKU

Hlavní roli v novém videoklipu Chrise Browna hraje láska. A taky on s jeho malou dcerkou Royalty. Rapper a zpěvák ukazuje, jaký je hodný táta a jak si umí s capartem pěkně pohrát, když zrovna nevymetá večírky.

Brownovi vyšla minulý týden jeho sedmá řadovka, kterou pojmenoval také podle jeho milované dcery. Láska, kam se podíváš. Pouhý rok od jeho šestého alba X. Takže se dá soudit, že malá Royalty je pro Browna docela slušná motivace tvořit novou hudbu.

 

 JANA VĚNEČKOVÁ TENTOKRÁT BEZ HOUSLÍ

Houslistka Jana Věnečková protentokrát odložila svůj milovaný nástroj a rozhodla se pro sólový projekt, kde naopak zkusila zpěv. Teď na sebe upozornila novým videoklipem ke skladbě Vrásky štěstí, kterou produkoval Johny Bartoschek.

Jedenadvacetiletá zpěvačka a houslistka se hudební džunglí probíjí už od svých devíti let. Na pódiu jsme ji měli možnost spatřit například s kapelami Imodium nebo Mother's Angels.

text: David Stoklas

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít