TOP 6 videoklipů týdne (84.): Anthrax sekají končetiny, Visací zámek pějí o patáliích popových hvězd

Vydáno 26.04.2016 | autor: David Stoklas

Metal, punk i uhrančivý melancholický pop! Minulý týden bylo v klipech všechno. Můžete vidět Anthrax a jejich brutálního vládce, Visací zámek si zahrál s Matějem Ruppertem, Tom Odell a James Bay sází na city, MGT s Villem Valo coverují legendární ABBU a Markéta Irglová pomáhá dětem.

TOP 6 videoklipů týdne (84.): Anthrax sekají končetiny, Visací zámek pějí o patáliích popových hvězd Visací zámek stíhá kromě koncertů také točit klipy. Foto: Petr Tibi

MGT A FINSKÝ HOST COVERUJÍ ABBU

Britský zpěvák a kytarista Mark Gemini Thwaite, který se umělecky zkrátil na pouhého MGT, si do nového singlu přizval frontmana severské metalové kapely HIM. Skladbu Knowing Me Knowing You budete asi spíše znát jako originál od hudební skupiny ABBA. Ville Valo si samozřejmě zahrál i v klipu a dělá z něj tak pěknou podívanou převážně pro fanynky ostrých a temných chlapců z ledových krajin. MGT bude vydávat zanedlouho svoji debutovou desku Volumes, můžete tedy testovat, jaká asi bude. 

ANTHRAX VSAZENI DO ŽELEZ

Metalová bouře Anthrax vydala letos v únoru už svoji jedenáctou desku. Na kapele přitom vůbec nejsou vidět žádné známky únavy či nedostatku inspirace. Naopak. Třeba v novém videoklipu, kterým doprovodili song Blood Eagle Wings, servírují poctivé dávky děsivosti, hrůzy a násilí. Vydáváme se sledovat příhody jednoho krutého a zvráceného krále, jenž jen tak z rozmaru mučí vězně a nechává jim lámat končetiny.

RECENZE: Anthrax ohýbají žánr, ale ne hřbet

VISACÍ ZÁMEK A POPOVÝ MATĚJ RUPPERT

Skladba s názvem Popsong dává nahlédnout do života těch, kteří se svojí hudbou proslavili asi o trochu víc, než čekali. Hlavního hrdinu v novém videoklipu si zahrál frontman Monkey Business - Matěj Ruppert. Toho dostala do spárů jedna fanatická prodavačka v řeznictví. Nakonec příběh samozřejmě dojde do zdárného konce, všichni jsou spokojeni a Matěj si s punkovými legendami i zazpívá.

vložte odkaz, text nemažte

JAMES BAY V HLUBOKÉ DEPCE

Zpěvák James Bay ve svém nejnovějším vizuálu sází na emoce. Na spoustu emocí. A moc pozitivních jich tam nenajdete. Melancholická píseň Let It Go si totiž snad ani jiný doprovod nezaslouží, zpěvák umně odhadl, jak to má fungovat. James Bay debutoval loni v březnu albem Chaos And The Calm, na kterém můžete najít právě i zmíněnou skladbu.

MARKÉTA IRGLOVÁ NA POMOC DĚTEM

Jako každý rok, i letos probíhá sbírka na pomoc dětem, která je známá díky ikonickému velkému žlutému kuřeti se záchranným kruhem. Pro tuto nadaci nazpívala zpěvačka Markéta Irglová propagační píseň Stačí si říct. Můžete tak Markétu slyšet v pro ni ne moc typické češtině. Rozhodně ale stojí za to!

LIVE: Glen Hansard utáhne Sono i bez mikrofonu

TOM ODELL POKRAČUJE V KLIPOVÉ STORY

Objev posledních let Tom Odell spustil minulým klipem ke skladbě Wrong Crowd jistý druh příběhu. Na ten navazuje dalším vizuálem a tentokrát si pro něj vybral singl Magnetised. Opět se podíváme do roztančeného klubu i opuštěného pokoje. Tentokrát můžeme očekávat i působivé záběry krásného pobřeží a samotného zpěváka, který s cigaretou v ústech cosi vyhlíží v dáli. Možná je to nová deska, která by měla být venku každou chvíli.

Tom Odell interview: Tvrdé drogy? V žádném případě

text: David Stoklas, foto: Petr Tibi

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít