TOP 6 videoklipů týdne: Poetika vzpomíná na turné, Pekař opěvuje dívku

Vydáno 29.05.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Další týden je tu a s ním i pravidelný přísun nových klipů z Česka a zahraničí. Pro tentokrát si domácí scéna vysloužila větší pozornost. Klipem z prostředí svého turné se pyšní Poetika, Leoš Mareš má video ze svého největšího koncertu v O2 areně. Vojta D bojuje o svůj život na nemocničním lůžku a Pekař zase nazpíval romantickou letní hitovku. V zahraničí daly hlavy (a hlasy) dohromady Demi Lovato a Christina Aguilera, které spolu bojují za práva žen. Naopak Nick Jonas s DJ Mustardem natočili taneční nakopávačku plnou barev. 

TOP 6 videoklipů týdne: Poetika vzpomíná na turné, Pekař opěvuje dívku TOP 8 videoklipů týdne: Demi Lovato a Christina Aguilera bojují za rovnoprávnost žen, Vojta Drahokoupil za své sny


Christina Aguilera a Demi Lovato bojují za lepší postavení žen ve společnosti

Jak to dopadne, když se spojí dva z nejlepších hlasů současné pop music? Na tuto otázku odpovídají Christina Aguilera a Demi Lovato v duetu Fall In Line, který se objeví na připravované desce starší ze zpěvaček. Zpívají o postavení žen ve společnosti a jejich podřízenosti mužům, což reflektuje také videoklip. Jsou v něm jako malé děti odvlečeny do vězeňského zařízení, jež vedou muži, kteří se k oběma ženám chovají jako ke svým hračkám. Jednoho dne se však Christina a Demi pokusí vzepřít a z vězení utéct. Povede se jim to?

VIDEO: Christina Aguilera je zpět. Novinku Change věnovala obětem útoku v Orlandu

Nick Jonas a DJ Mustard představují singl Anywhere

Sedmadvacetiletý DJ Mustard spojil své síly s Nickem Jonasem a nahrál s ním píseň Anywhere. Klip k ní se zaměřuje na příběh lásky mladého páru. Ve videu si s ním projdeme krásnými začátky a šťastnými společnými chvilkami, zuřivými hádkami, usmiřováním i bolestným rozchodem. V jeho závěru se bývalí milenci potkávají v metru, chovají se však k sobě jako naprostí cizinci. V prostřizích pak vidíme Nicka Jonase a Mustarda tancovat a zpívat před LED obrazovkou hrající všemi barvami.

Poetika zaznamenala atmosféru svého prvního turné

Poetika, která prorazila písní Každou vteřinou, svým fanouškům představuje v pořadí již pátý singl s názvem Zrcadla, o jehož vizuální stránku se postaral režisér Ondřej Kudyn. Klip zachycuje atmosféru prvního turné Poetiky, která na jaře vyrazila na šňůru s Mirai. Společně se skupinou si její příznivci mohou nejen zavzpomínat na to nejlepší z koncertů, ale také nahlédnout do zákulisí příprav klubového turné.

LIVE: Poetika v pražském Lucerna Music Baru zářila, Mirai víc nudili než bavili

Vojta Drahokoupil bojuje o svůj život

Vojta Drahokoupil alias Vojta D v klipu ke skladbě Chci se rvát opět vsadil na hluboký, tragický příběh. Tentokrát se ve vážném stavu ocitá na nemocničním lůžku a ve snu se mu promítají vzpomínky na dětství. I když na tom po probuzení není zrovna dobře, rozhodne se nevzdat se a poprat se se svým osudem. Postupně se tak tvrdou prací vrací zpět do normálního života a plní si své sny.

Pekař o své holce bez holky 

Podle závěrečných titulku to vypadá, že nový klip k písni Ještěžetě si kluci udělali tak nějak svépomocí. O to větší a milé překvapení je, že je opravdu dobrý - i když jednoduchý. Klasický formát kapely hrající v industriálním prostřední vždy funguje. Ještěžetě je skladba o vztahu, je tedy velká škoda, že ona dívka, o které Pekař zpívá, se ve snímku neobjeví. Namísto toho koukáme, jak muzikanti vyvádějí hlouposti. Ale i tak je to příjemné pokoukání.

Leoš Mareš věnoval nový klip své ženě Monice

K novému klipu a písni Slib se váže jeden zajímavý příběh. Po koncertě v O2 areně se za Leošem zastavil jeho známý. Ten chtěl Mareše i jeho ženu Moniku překvapit videem, jež zachytil právě při koncertě. Nešlo v něm o pompézní a načančanou stage, ale o pohled na tu pravou podstatu koncertu. Nefalšovaná radost, upřímná láska a pýcha na svého muže byla v očích Moniky tak očividná, že výsledné video bylo opravdu dojemné. Leoš se proto rozhodl klip utajit a společně s písní, kde Monice přeje vše nejlepší a odříkává znovu svůj svatební slib, ji tuto romantiku věnoval k svátku. 

text: Andrea ŠtipčákováLucie Šimůnková 

Témata: Leoš Mareš, Pekař, Poetika, Nick Jonas, Demi Lovato, Christina Aguilera 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít