TOP 6 videoklipů týdne: Totální nasazení vizuál natáčeli devět měsíců, Eva Burešová se ocitla v pohádce a Pokáč štve feministky

Vydáno 18.05.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Totální nasazení jsou svými legráckami pověstní, bez bláznivých nápadů se proto neobešlo ani natáčení nového videoklipu formace, který trvalo dlouhých devět měsíců. Doslova v pohádce se ocitla Eva Burešová, která nazpívala píseň Malý princ. S novinkou se hlásí také fiedlerski, jenž si ke spolupráci přizval hned dva zahraniční interprety, a viziálem k songu Vata děkuje Sensey svým příznivcům za platinové album. Pokáč zpívá s nadsázkou o tom, jak to holky mají objektivně lehčí a Olivia Rodrigo představuje singl z debutové desky. 

TOP 6 videoklipů týdne: Totální nasazení vizuál natáčeli devět měsíců, Eva Burešová se ocitla v pohádce a Pokáč štve feministky TOP 6 videoklipů týdne: Totální nasazení vizuál natáčeli devět měsíců, Eva Burešová se ocitla v pohádce a Pokáč štve feministky

Totální nasazení v bláznivém videoklipu

Kazoo or Die! – tak se jmenuje píseň, ke které se rozhodli členové Totálního nasazení vytvořit nový vizuál. Natáčení bláznivého klipu nebylo jednoduché, kapela na něm pracovala dlouhých devět měsíců. Režie se tentokrát neujal Pája Junek, jako tomu v minulosti u videí formace bylo. Ten se naopak ujal role herecké a střihl si postavu pana Taua.

Totální nasazení hrálo pro Nemocnici Slaný, přijít mohla i necelá stovka fanoušků

Kromě kvarteta si pak ve vizuálu zahráli i další známé osobností hudební scény, jako například Petr Pečený z kapely Doctor P.P., Kečup z The Fialky nebo písničkář Láska. Zmíněné trio si střihlo role mafiánů, Aleš z Covers for Lovers se představil jako agent, Déma ze Znouzectnosti jako Superman.  „Scénář klipu jsem měl v hlavě už když jsme začali píseň zkoušet a připravovat na album, ale jeho realizace s opravdu velkou výpravou nebyla tak jednoduchá, jak jsem původně očekával, a dala nám dost zabrat,“ říká autor nápadu, zpěvák a baskytarista Sváťa Šváb.

Eva Burešová natočila pohádkový videoklip

Eva Burešová je v poslední době známá především jako herečka, pěvecký talent však v sobě nezapře. Po spolupráci s Pavlem Calltou či Davidem Gránským přijala nabídku Václava Noida Bárty a nazpívala jím a jeho přítelkyní Eliškou napsanou píseň Malý princ, která čerpá inspiraci ze stejnojmenné knihy, jejíž velkou fanynkou Burešová je.

Ve videoklipu, který se natáčel v pražském planetáriu a botanické zahradě, si právě roli Malého prince střihl zpěvaččin syn Nathaniel. „Dostal lišku a čepičku a pobíhal po celé zahradě. Musím říct, že ho to docela unavilo a já byla neustále dojatá,“ chválila si Burešová natáčení.

fiedlerski spolupracoval na novince se zahraničními interprety

Úspěšný tuzemský producent Ondřej Fiedler známý jako fiedlerski má krátce po vydání debutového alba ID 2.21.92. S novou písní na sebe nenechal ale dlouho čekat a fanouškům v minulém týdnu představil song growing up. Ten natočil ve spolupráci s holandským zpěvákem remmem a polskou reprezentantkou na Eurovizi Alicju.

TOP 5 videoklipů týdne: Nečekaná spolupráce Bena Cristovaa a John Wolfhooker, Fiedlerski bez masky a emotivní novinka Demi Lovato

„Track je o mládí, o tom, že i když to někdy vypadá že jste v prde*i a fakt nevíte kudy jít, že je to úplně v pohodě, protože je to normální aspekt dospívání. Song jsme napsali v době hlubokýho covidu přes Zoom, šlo to poměrně dost rychle, remme je skvělej zpěvák," uvedl hudebník. Videoklip se natáčel pod taktovkou Ondřeje Kudyna v Praze a v Polsku. Unikátní je svým černobílým retro lookem.

Sensey děkuje za platinové album novou deskou a videoklipem

Sensey si pro své fanoušky připravil singl Vata, na kterém mu featuje Luca Brassi10x. Videoklip je významně inspirovaný Senseyovým úspěšným singlem TANK. Tematicky laděný je s ním pak také cover rapperova nového alba BRATAN 2.0, kterým příznivcům děkuje za dosažení platinové desky za předchozí nahrávku BRATAN. Inspirovaný byl videohrou Call of Duty, kterou má Sensey v oblibě.

Olivia Rodrigo má před vydáním debutové desky

Interpretka hitu Driving Licence představuje novinkový singl good 4 u. V něm se profiluje někde mezi Gwen Stefani a Britney Spears. Její debutová deska Sour vyjde už 21. května.

Pokáč si myslí, že to maj holky lehčí

Vodu na mlýn všem feministkám připravil písničkář Pokáč. S dost jednostranně hozeným textem o tom, jak je super být na mateřské a nechat si platit za večeře, asi nebude každý souznit. Je potřeba ale myslet na to, že Pokáč je mistrem nadsázky a song Holky to objektivně lehčí maj je jen další legrácka. Jeho nová deska Antarktida vychází už 28. května. Nový termín pro jeho vystoupení v O2 areně je 22. 1. 2022.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Universal Music, Jan Šída, promo
Témata: Totální nasazení, Eva Burešová, Václav Noid Bárta, Sensey, fiedlerski, Olivia Rodrigo, Pokáč

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít