TOP 7 koncertů festivalu Mezi ploty: Tomáš Klus šplhal Do nebe, Lenka Dusilová slíbila novou desku

Vydáno 29.05.2017 | autor: Josef Martínek

Slunečné počasí, bohulibá myšlenka odstraňování bariér i silně poskládaný program přilákaly o víkendu do Bohnic davy lidí. Pětadvacátý ročník festivalu Mezi ploty vyšel pořadatelům náramně. Z více než sto dvaceti vystoupení, která se po dva dny v areálu Psychiatrické nemocnice odehrávala, jsme vybrali sedm nejlepších dle našeho mínění. 

TOP 7 koncertů festivalu Mezi ploty: Tomáš Klus šplhal Do nebe, Lenka Dusilová slíbila novou desku Tomáš Klus byl na pódiu tradičně jako utržený ze řetězu. Foto: Patrik Bouzek


Lenka Dusilová & Baromantika

Poslední tvorba Lenky Dusilové se sice víc hodí do klubů než na festivalová pódia, i v Bohnicích ale vynikla. Za svými zády měla Baromantiku a za mikrofonem potvrzovala, že její hlas je stále signifikantní a emotivní. Svůj set nezakončila žádným hitem z dob, kdy měla blíž k mainstreamu, ale závěrečnou písničkou zatím posledního alba V hodině smrti - Dvanáctá. A fanoušky potěšila zprávou, že už chystá novou desku. Příští rok k ní plánuje vyrazit na turné. 

FOTOREPORT: Víkend Mezi ploty: Bohnice ožily hudbou i divadlem, hráli Tomáš Klus, Aneta Langerová, Mňága a Žďorp a další

N.O.H.A.

Na hlavní scéně Mezi ploty obvykle dostává prostor hlavně pop či pop-rock, elektronickou hudbu slýcháme spíš z vedlejších scén. Tentokrát ovšem pořadatelé zariskovali a umístili formaci N.O.H.A. na Central Park. A dobře udělali. Jejich DJ set doprovázený živým bubeníkem měl skvělou energii a publikum roztančil. Kdo dosud pochyboval, proč tahle směsice drum'n'bassu, world music a dalších vlivů slaví úspěchy na mezinárodní scéně, agilní výkon Philipa Nohy či zpěvačky Kaiy Brown ho jistě přesvědčil.

Tomáš Klus

Přímo do davu lidí vyrazil Tomáš Klus nezvykle už při první písničce - tou byl hit Pánubohudooken. Jak je jeho zvykem, bohatě improvizoval a vtipné rýmy vymýšlel za pochodu. Při skladbě Do nebe dokonce vylezl na stožár u pódia, aby byl nebi blíž. S Jirkou Kučerovským a celou Cílovou skupinou ovšem nezapomínal, že víc než akrobatické výkony lidi zajímají písničky - a jak ty starší, v nichž zpíval převážně o lásce (Pocity, Nina, Chybíš mi), tak ty novější se sociální zprávou (Napojen, JdeVoZem) vedle sebe fungovaly opravdu skvěle.

vložte odkaz, text nemažte

Debbi

Jednou z prvních hvězd nedělního programu byla Debbi a i v rané odpoledne dokázala fanoušky dostat do varu. Osvědčené hity jako Touch The Sun, La La či By My Side rozpohybovaly boky, dramatická balada You Take Me There zase ukázala její hlasové možnosti. Zamrzelo však, že z nové - a výborné - desky Break zazněl jen loňský singl Hard To Believe. Živé představení nového repertoáru už sice zpěvačka dříve avizovala na polovinu června v rámci open airu Jelenu na Střeleckém ostrově, přesto je škoda, že dosud nezařadila ani aktuální singl Pull Me Out, který již zní z rádií.

RECENZE: Pop Debbi je na albu Break světový. Bravo!

Mňága a Žďorp

Vystoupení Mňágy a Žďorp už sice nemají moc čím překvapit, protože za ta léta každý ví, co od nich čekat, přesto je příjemné na ně znovu zavítat. Kapela hrála v neděli odpoledne v největším horku, fanouškům pod pódiem to ale vůbec nevadilo a tančili, co jim síly stačily. Vedle letitých klasik set osvěžily písničky z nové desky, která vyšla pod názvem Třínohý pes v březnu. Bohnicemi se tak nesly nové hitovky jako Celý ten zbytek tebe nebo Znali se sotva hodinu.

RECENZE: Mňága a Žďorp utíká za Třínohým psem rozmanitě a s lehkostí

Aneta Langerová

Zpěvačka se netají sympatiemi k bohnickému festivalu a k jeho myšlence odstraňování bariér. Také během koncertu si pochvalovala, jak se na toto místo ráda vrací. Ve svém setu dala nejvíce prostoru zatím poslednímu albu Na Radosti, došlo i na loni představenou píseň Hvězda, naopak překvapivě chyběla mysteriózní Tragédie u nás na vsi. Přesto měl koncert vyváženou dávku emocí i nadhledu a na závěr všechny přítomné rozezpívala Voda živá. Nad její neuvěřitelnou nadčasovostí zůstává rozum stát.

Katarzia

Nedělní podvečer potěšil koncertem slovenské písničkářky Katarzie. Ta vystupovala na Alternativní stage před sedícím publikem, jelikož na její písničky se nechodí "pařit", ale stačí jim naslouchat. Diváci usazeni v trávě naslouchali pozorně, o čemž svědčil bouřlivý potlesk po odehrání závěrečné textařské lahůdky Milovať s hudbou, patrně její nejlepší písničky z posledního alba Agnostika. Přídavkem se pak stal poněkud provokativnější Hodinový hotel. Katarzia prohlásila, že v Bohnicích vystupuje opravdu ráda, kdyby totiž nebyla blázen, nevznikly by její písničky. A nebýt písniček, nejspíš by se zde léčila. I takový význam má hudba.

text: Josef Martínek, foto: Patrik Bouzek

Témata: Mezi ploty, festivaly, Lenka Dusilová, N.O.H.A., Tomáš Klus, Debbi, Mňága a Žďorp, Aneta Langerová, Katarzia

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít