TOP 7 videoklipů týdne (102.): Richard Krajčo a spol. podporují nemocné, David Stypka učí, jak spojovat

Vydáno 30.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

Sedmička klipů opět překypuje různorodostí. Oplývá temnotou, ale umí i pomáhat. Richard Krajčo a Petr Bende nahráli song na pomoc nemocným, Chris Brown rozvlní vaše těla a Birdy ukáže, jaké má kreativní fanoušky. Nesmí chybět ani One Republic nebo Melanie Martinez.

TOP 7 videoklipů týdne (102.): Richard Krajčo a spol. podporují nemocné, David Stypka učí, jak spojovat Píseň Romantik pomůže dobré věci


ROMANTIK PŘISPĚJE NA DOBROU VĚC

Píseň Romantik mají na svědomí Richard Krajčo, Hana Robinson a Petr Bende a řada dalších neméně známých a kvalitních hudebníků (Petr Malásek, Jiří Stivín ml., Ivan Doležálek atd.). Je věnována na podporu projektu Překonám sám sebe a lidem s roztroušenou sklerózou. Klip začíná vzpomínkou na již nevydávaný teenagerský časopis Bravo, vidíme, jak si z něj holčina vystřihuje fotky, které pak na papíru doplňuje svými kresbami. Jedná se o hravé zpracování, které má na svědomí Mejla Basel. Na konci klipu se zobrazí číslo účtu, na který můžete přispívat.

POST SCRIPTUM (44): "Namyšlený" Richard Krajčo a "závistivý" Matěj Homola aneb Jak se v Česku dělá z komára velbloud

 
DAVID STYPKA ÚTOČÍ SE SVÝMI VRÁNAMI

První "pořádný" klip vypouští další objev letošní české hudební scény - David Stypka. Je k písni Vrány taky. Ukazuje rivalitu dvou klučičích part jako obraz dnešní společnosti a strachu, který je silnější, než by měl být, Nakonec je stmelí neštěstí v podobě úrazu jednoho z nich.

Režie klipu se opět ujal Mejla Basel. Herci jsou fotbalisté z TJ Sokol Dobrá, ze které David pochází. Na Davida se můžeme těsit na podzimních koncertech, kdy jede jako host turné se skupinou Jelen.

RECENZE: David Stypka není žádná rychlokvaška. Na EP Jericho zpívá autenticky a vyzrále

ONE REPUBLIC UKAZUJÍ REÁLNÝ SVĚT

 Americká kapela, která na sebe upozornila v roce 2007 celosvětovým hitem Apologize, přichází s novinkou Kids. Klip se natáčel v Mexico City. Rozjuchaná novinka je vizuálně zajímavě zpracovaná. Poukazuje na problém sociálních sítí v dnešní době, respektive na to, že lze žít i bez nich.

Klip začíná scénou, kdy se dívka odhlásí z virtuálního světa a jde ven se bavit. Sleduje ji jeden kluk, který se ji pokouší oslovit. Nechybí správný happy end - oba se totiž nakonec setkají právě na koncertě OneRepublic.

AUDIO: OneRepublic brojí proti nostalgii a připravují nové album

 

CHRIS BROWN OPĚT SÁZÍ NA IMAGE A TANEČNÍ PRVKY

Sedmadvacetiletý americký rapper, celým jménem Christopher Maurice Brown a ex-Rihanny, nespí rozhodně na vavřínech a rok po vydání poslední desky Royalty přichází s novým singlem Grass Ain't Greener. 

Klip začíná příjezdem auta s Brownem a jeho kámarády na prapodivné místo, které se následně promění v "taneční parket". Vidíme zajímavé taneční kreace, který Chris bravurně ovládá.

LIVE: Chris Brown měl na Balaton Sound úspěch. Pomohl mu tanec a vypracované tělo

FANOUŠCI NATOČILI KLIP PRO BIRDY

Zpěvačka, která si říká Birdy, nemusela pro nový videoklip ani hnout prstem. O jeho natočení se totiž postarali její fanoušci. Koncept není nikterak složitý. Fanoušci utvoří obrovský virtuální řetěz a předávají si papíry s textem songu Words. Nač vymýšlet drahé šílenosti, když za sebou máte kreativní příznivce?

vložte odkaz, text nemažte

ŠPANĚLSKÁ ROMANCE BECKY G

Popová mladice Becky G si po několika anglicky zpívaných singlech nahrála i něco ve španělštině. Z teprve devatenáctileté zpěvačky v jejím novém klipu k songu Sola vyzařuje takový šarm, jaký byste nejspíše očekávali od pár let starší a zralejší ženy. Ve vizuálu snoubí vášeň, lásku a konflikt, který kvůli ní vznikl.

 

MELANIE MARTINEZ ZABILA DVĚ MOUCHY JEDNÍM KLIPEM

Ze zpěvačky Melanie Martinez by měli všichni lean specialisté radost, neboť je efektivní a šetří, kde se dá. Navíc se její nový klip, který doprovodil hned dva songy, nármaně povedl. Znázorňuje v něm únos, sexuální útoky nebo drogy. Všechno oděno do bizarní růžově, aby to vypadalo opravdu divně. Dobrá práce.

text: Hana Bukáčková a David Stoklas

Témata: David Stypka, Richard Krajčo, Petr Bende, Hana Robinson, OneRepublic, Chris Brown, Melanie Martinez, Becky G, Birdy

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít