TOP 7 videoklipů týdne (122.): Biffy Clyro se vyžívají v ohni, Memphis bojují proti domácímu násilí

Vydáno 24.01.2017 | autor: Anna Hejkalová

Donald Trump je i nadále trnem v oku některých umělců, v nových klipech proti němu protestují Green Day i Gorillaz. Prvně jmenovaní svoje rozhořčení zmínili i během nedělního koncertu v Praze. S novými klipy nezůstávají pozadu ani Biffy Clyro, kteří nás koncertně oslnili loni, či Amy Macdonald, která sem zavítá v březnu. 

TOP 7 videoklipů týdne (122.): Biffy Clyro se vyžívají v ohni, Memphis bojují proti domácímu násilí Biffy Clyro na pražském koncertě 2016. Foto: Tomáš Vlach


NA ZÁPAD GRÓNSKA S TOMEM ROSENTHALEM

To You Alone je píseň z Rosenthalova třetího studiového alba Bolu, které dostalo název podle přezdívky jeho nejstarší dcery. Lyric video, jež minulý týden vyšlo, podkreslují záběry hor, plovoucích ker a v neposlední řadě také několika květin. Tuto krásnou přírodu zachytil Tim Kellner na západním pobřeží Grónska. Díky tomu, že je klip velmi jednoduchý až relaxační, zbývá prostor na přemýšlení o textu písničky a vychutnání si výborné melodie.

GREEN DAY JSOU PROTI DONALDU TRUMPOVI

Green Day vydali na Den Martina Luthera Kinga klip k písni Troubled Times s komentářem na facebookové stránce: "Dnes oslavujeme lásku a soucit víc než kdy jindy". Už při vystoupení na American Music Awards dali jasně najevo, jaký mají postoj k Donaldu Trumpovi. Nyní se v klipu objevuje uprostřed jedné velké apokalyptické revoluce s červenou čepicí s nápisem Make America Great Again. Celá situace se vyřeší stiskem červeného tlačítka, které odstartuje nukleární válku.

IVE: Pop-punkoví nestoři Green Day ohromili Prahu zničující show

OHŇOSTROJEM OSTŘÍLENÍ BIFFY CLYRO

Biffy Clyro, kapela nominovaná na Brit Awards a NME Awards, vydává již pátý klip k desce Ellipsis. Tentokrát se u skladby Flammable nechávají v průhledném kvádru ostřelovat obrovským ohňostrojem, zatímco hrají. Celý koncept připomíná jejich světelnou show při podzimním turné. Biffy Clyro jsme loni viděli také u nás v Česku, kde zahráli už v červnu, tedy ještě před vydáním desky. 

LIVE: Vodník z Biffy Clyro utopil Lucernu ve vlastním potu

AMY MACDONALD - ZMENŠENÁ PRŮVODKYNĚ GLASGOW

Amy MacDonald konečně přijde po dlouhé pauze s novou deskou Under Stars, kterou představí v České republice 21. března v pražském Lucerna Music Baru. V úvodní skladbě alba Dream On se Amy, zmenšená do poloviční velikosti panenky Barbie, toulá s kytarou po rodném Glasgow, odpočívá na žebříku v knihovně a nebo skáče po klapkách klavíru.

vložte odkaz, text nemažte

GORILLAZ BROJÍ PROTI TRUMPOVI

Gorillaz se vrací po šesti letech s apokalyptickou Hallelujah Money. Video je první ochutnávkou jejich nové desky, která vyjde během tohoto roku. Kapela vydala tuto píseň záměrně v předvečer inaugurace nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa jako otevřený protest proti jeho zvolení. Ke kontroverzní novince si přizvali britského hudebníka Benjamina Clementinea, jenž svým vokálem doplňuje stěžejní klaustrofobickou linku. Pocity hudebníků z výsledků amerických voleb jsou tedy více než patrné.

VIDEO: Gorillaz se vrací s novým singlem ve spolupráci s Benjaminem Clementinem. Vadí jim Trump

MEMPHIS ZPÍVAJÍ O DOMÁCÍM NÁSILÍ

Kapela Memphis zakončila rok 2016 vydáním nového EP Zůstávám a sérií koncertů po kavárnách Coffee tour. Na startu nového roku kluci vydávají novinku Nad ránem, která vznikla pod taktovkou Dalibora Cidlinského. K singlu vychází zároveň i videoklip. Je to příběh o domácím násilí. Vypráví o jedné dívce, o tom, jak táta bil její mámu a ona si odmala přála někoho lepšího. Ale zatím každý partner, kterého si v životě našla, ji také bije. Často totiž nevědomky kopírujeme vzorce těch, co nás vychovali.

MIRKA NOVAK VÁS POBLÁZNÍ SVÝM FUNKY

Dosud ne tolik známá zpěvačka Miroslava Nováková, vystupující zkráceně jako Mirka Novak, si oblíbila Ameriku, když tam během tříměsíčního pobytu vyrazila i na několikadenní výlet do New Orleans. A nestačila se divit. Svoboda, jaká tam panovala, ji inspirovala k další tvorbě. Učarovala jí černošská hudba, která se odráží v její vlastní tvorbě, kdy vystupuje se skupinou The Dozen Street. Z výletu natočila video, které nenadchlo jen ji, ale i kamarádku Terezu Hrubanovou alias Electric Lady. Posloužilo částečně i k videoklipu Hear That Sound, které vás zaručeně zvedne ze židle. 

Text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Green Day, Donald Trump, Biffy Clyro, Amy MacDonald, Memphis, Gorillaz, Mirka NovakTom Rosenthal

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít