TOP 7 videoklipů týdne (141.): Lenka Nová o svých bývalých vypráví, Barbora Poláková si je sbalila do Krosny

Vydáno 13.06.2017 | autor: Anna Hejkalová

V tomto týdnu jsme se podívali na zoubek Royal Blood, jenž mají (co se klipů týče) téměř sestupnou tendenci, dále pak na Nebe, kteří své nebe promítali v ostravském planetáriu. Po prohledání nitra Barbořiny Krosny jsme se v Itálii setkali s Giudi a nakonec jsme se přenesli do pražského Royalu za Lenkou Novou.

TOP 7 videoklipů týdne (141.): Lenka Nová o svých bývalých vypráví, Barbora Poláková si je sbalila do Krosny Lenka Nová čerpá ze svého zdařilého alba Čtyřicítka


ROYAL BLOOD
S KLIPY POKULHÁVAJÍ, S HUDBOU NIKOLIV

Lights Out - první klip z desky How Did We Get So Dark? kapely Royal Blood nasadil laťku hodně vysoko. Další dva, tedy Hook, Line & Sinker a právě vydaný I Only Lie When I Love You jsou proti předchozímu poměrně velké zklamání. Ne že by pohled na hrající duo nebyl pěkný, ale podruhé v podstatě ty samé záběry bez děje jsou už celkem nuda. To ale nevypovídá nic o kvalitě songu jako takového. Naopak, samotné audio se na rozdíl od klipů drží pěkně vysoko.

Nové desky: Lorde, Royal Blood i London Grammar zkouší navázat na úspěšné debuty, Beth Ditto má první sólovku

MYDY RABYCAD ZVEŘEJNILI POSLEDNÍ PÍSEŇ Z RED BULL STUDIOS

Do třetice všeho dobrého. Aneb Mydy Rabycad se chlubí s poslední peckou, která vznikla v Berlíně v Red Bull Studios. Rise Up je něco jako demonstrace proti vlastní lenosti, se kterou se asi během léta mockrát nestihnou potýkat, protože je vítr jejich našláplého turné zavane až do Kanady a USA, kde vystoupí na festivalech RBC Bluesfest v Ottawě, Festival d'été de Québec v Québecu a na La La Fête De Marquette v Madisonu. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat jejich energickou show, která je zachycena i v klipu.

Mydy Rabycad roztančili Plzeň: Peklo ovládly kšandy a peříčka v rytmu swingu

LENKA NOVÁ VYPRÁVÍ O SVÝCH BÝVALÝCH

Píseň Z deště pod okap z desky Čtyřicítka, se kterou byla Lenka Nová nominována na Ceny Anděl, má nyní i videoklip. Točil se v pražském Royalu, kde má většinu času své místo burleque show. A právě tuto atmosféru má v sobě pevně zakořeněnou i klip, ve kterém hrají Lenčiny bývalé mimo jiné Milan Šteindler, Josef Polášek, Jakub Štáfek, Lukáš Pavlásek a jejich současné partnerky Petra Nesvačilová, Marie Doležalová a Sandra Nováková. Dále se v klipu ukáže mnoho dalších, na české scéně velmi známých osobností.

vložte odkaz, text nemažte

HALUCINOGENNÍ GORILLAZ MAJÍ DALŠÍ NOVÝ SINGL

Kapela, která má i neoficiální doprovodné "klipy" k audiu lepší, než je dost podstatná část oficiálních videoklipů ostatních světových interpretů, vydává další kus. Halucinogenní Sleeping Powder navíc nespadá do alba Humanz z letošního dubna. Gorillaz prý mají ještě okolo čtyřiceti nevydaných skladeb, proto uvažují o vydání dalšího LP. Není ale potvrzeno, jestli právě vydaná skladba bude mezi nimi. Také je dost dobře možné, že mezi Humanz a následujícím albem nebude tak dlouhá pauza, jako je u Gorillaz zvykem. 

RECENZE: Gorillaz nahráli desku na iPad, spíš na něm ale měli hrát hry

NEBE SESTŘÍHALI ZÁBĚRY ZE ČTYŘ KŘTŮ

Souřadnice kapely Nebe není jen název nové desky, která vyšla letos na jaře, ale i jedné jejich písně, jejíž videoklip je složen ze sbírky záběrů ze křtu. Ten se konal rovnou čtyřikrát v Planetáriu Ostrava, kde byly na stropě divákům promítány různé vesmírné projekce. Křtu alba se zhostil mluvící robot. Nyní kapelu čeká velké množství zastávek na festivalech. Mimo jiné i na Benátské!, Sázavafestu nebo Českých hradech (Veveří).

RECENZE: Nebe našli svoje Souřadnice. Nová deska je jejich zatím nejlepší

GIUDI A JEJÍ CESTA ZA SNY

Zpěvačka Giudi vydává nové EP, na němž se nachází i singl Seaside, který pojednává o tom, že někteří lidé nemají dostatek odvahy plnit si své sny. Toto téma následuje i videoklip natočený ve spolupráci režiséra Martina Linharta a kameramana Radima Střelky v italském městě Alberobello. Zajímavostí je, že natáčení videoklipu podpořila alberobellská radnice i policie. Křest se koná 25. června v pražské Cargo Gallery.

BARBORA POLÁKOVÁ SI NESE SVOU PAPÍROVOU KROSNU ŽIVOTA

Po téměř pěti letech se Barbora Poláková ve spolupráci s Kosuke Sugimotem a produkční společností Eallin Prague vrátila k animaci. Zatímco v klipu k písni Pas jsme se pohybovali pouze v leporelu, nyní se projdeme po celé desce stolu, abychom se podívali, jaký příběh obsah Barbořiny Krosny vypráví. Konec písně je ale trochu překvapivý. Byl totiž nahrán znovu, aby byla zachycena koncertní a nyní už výsledná verze písně. Anebo ne? Anebo jo…

Témata: Royal Blood, Mydy Rabycad, Lenka Nová, Gorillaz, Nebe, Giudi, Barbora Poláková 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít