TOP 7 videoklipů týdne (63.)

Vydáno 01.12.2015 | autor: David Stoklas

Co přinesl minulý týden za klipy? Opět tu jsou Wolf Alice, vrátili se i Good Charlotte, Support Lesbiens bojují proti krevním nemocem a Editors se utopili v melancholii. Co dále? Tak třeba animovaní Primus, oslavující Visací zámek nebo vypravěč Avicii.

TOP 7 videoklipů týdne (63.) Primus se v novém klipu vskutku odvázali

WOLF ALICE NA BOBULOVÉM TRIPU

Asi každému v dětství vtloukali do hlavy, že neznámé lesní plody by se asi jíst neměly. Wolf Alice se ale nebojí a v novém klipu se vydají na pořádný výlet. Připoutejte se, šíleně barevný trip ve stylu Alenky v říši divu začíná!

Mnohokrát již bylo zmíněno, že Wolf Alice patří k nejvýraznějším objevům tohoto roku. V červnu debutovali deskou My Love Is Cool, která uhranula široké spektrum hudebních fanoušků. O jejich umu se můžeme přesvědčit 26. února 2016, kdy zahrají v pražské Akropoli.

GOOD CHARLOTTE ROZJÍŽDĚJÍ STARTUP

V dnešní době jsou aplikace takřka na všechno a američtí Good Charlotte patří k těm, kteří vycítili příležitost. V klipu ke skladbě Makeshift Love vyvíjejí aplikaci, která vám pomůže přenést se přes těžké životní situace. A jak? No přeci pouhým objetím.

Good Charlotte byli ještě donedávna v hibernaci, kterou ale přerušili 5. listopadu vydáním singlu Makeshift Love. Momentálně pracují na nové desce. Naposledy jsme od nich mohli slyšet nahrávku Cardiology z roku 2010.

VISACÍ ZÁMEK ZVOU VELKOLEPĚ NA KONCERT

Legenda českého punku letos slaví třiatřicáté narozeniny. Oslavu pojali vskutku velkolepě. Přizvali si přesně třicet tři různých kytaristů, aby s nimi zahráli jejich nejslavnější pecku Traktor. Tomu říkáme posedlost čísly!

Vyvrcholení celých oslav proběhne 12. prosince v Malé sportovní hale na Výstavišti v pražských Holešovicích. Kytarový riff právě ze songu Traktor se stal dle jedné tuzemské ankety minulý rok nejlepším riffem všech dob. Možná proto ho Visáči oprášili.

EDITORS A JEJICH INTIMITA AŽ NA KOST

Poslední deska těchto britských potemnělých umělců nabízí spoustu melancholických a intimních momentů. Jedním z nich je i druhá skladba Ocean Of Night. Režisér Rahi Rezvani k ní udělal skvělý videoklip, který ukazuje Toma Smithe a spol. v emocionální nahotě.

RECENZE: Temná strana Editors vrací úder

Ve středu 9. prosince se tato britská alternativní kapela vrátí do České republiky. Svou novou desetitrackovou desku In Dreams odehraje v pražském klubu Roxy. Koncert je beznadějně vyprodán.

SUPPORT LESBIENS BOJUJÍ HUDBOU PROTI LYMFOMU

Nový klip z dílny české kapely Support Lesbiens se odehrává v romantickém prostředí pražské Stromovky. Hlavní role v něm ztvárnili frontman Czenda a známá herečka Iva Pazderková. Skladba Skořicová je k nalezení na bonusovém disku nového alba K.I.D.

RECENZE: Král je mrtev! Noví Support Lesbiens zpívají anglicky i česky, a hlavně svěže

Klip vznikl na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Jedním z důvodů bylo, že na nemoc krvetvorných buněk zemřela maminka Czendy. To bylo nepochybně jedním z důvodů, proč se do tohoto registru přihlásili.

AVICII O PITÍ A SPORTU

Švédský DJ a producent jde ve svém dalším klipu opět trochu více do hloubky. Vizuál k songu Broken Arrows má velice silný a poutavý příběh. Sledujeme osud vrcholového sportovce, kterého čeká boj se závislostí na alkoholu.

RECENZE: Avicii hraje s posluchačem pořád tu samou hru

Skladba je z Aviciiho poslední desky Stories. Ta však pořád na velký úspěch ještě čeká. A právě proto se možná snaží Avicii své klipy pořádně vypilovat. Snad mu k tomu chytlavá melodie a působivý snímek dopomůžou.

PRIMUS V TOVÁRNĚ NA ČOKOLÁDU

Máte rádi kreslené pohádky s postavičkami z plastelíny? Čokoládu a jiné dobroty? V tom případě se pohodlně usaďte, neboť nový klip z dílny šílenců Primus se vám nepochybně bude líbit. Co do počtu dobrot i bláznivin je to vskutku úchvatné dílo.

Primus vydali minulý rok desku s názvem Primus & The Chocolate Factory. Les Claypoola, který má na svědomí šílené basové linky, se přiznal, že se mu příběh Williho Wonky, Umpalumpů a malého Karlíka líbil tak, že se jím nechal inspirovat při skládání této desky.

text: David Stoklas

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít