TOP 7 videoklipů týdne (64.)

Vydáno 08.12.2015 | autor: David Stoklas

Z naší sedmičky klipů je patrné, jak se nezadržitelně blíží Vánoce. Kylie Minogue opět zpívá koledy, The Killers ukázali odvrácenou tvář Santy a The Tap Tap zase animované piráty. Kdo ještě přispěl nějakým tím vizuálním dílkem? PSY, Robyn & La Bagatelle Magique, Jamie Cullum nebo I Love You Honey Bunny.

TOP 7 videoklipů týdne (64.) Santa v podání The Killers není zrovna moc přitažlivý

ANIMOVANÝ ORCHESTR THE TAP TAP

Skladba Moje volba rozvíjí motivy čerstvě vydané mobilní aplikace, za kterou stojí právě hudební uskupení tělesně postižených muzikantů. Vydáváme se v něm na animované dobrodružství námořníků, ke kterým nebyl, stejně jako k hudebníkům z The Tap Tap, život moc milosrdný.

Klip měl premiéru na tradiční mikulášské opeře, kterou The Tap Tap každoročně pořádají ve Státní opeře. Výtěžek z akce jde na rozšíření Jedličkova ústavu. Akce měla samozřejmě jako vždy veliký úspěch a sešla se vcelku slušná hromádka peněz.

THE KILLERS UDĚLALI ZE SANTY VÁGUSE

The Killers boří v novém klipu veškeré dětské naivní představy o hodném vousatém chlapíkovi, co nosí dárečky. Udělali z něj špinavého pobudu, který živoří kdesi v poušti. Nikdo by asi moc nechtěl, aby mu taková existence lezla komínem do domu.

Song s názvem Dirt Sledding není první sváteční vlaštovka The Killers. Poprvé takhle Vánoce ždímali v roce 2005 a poté z toho udělali tradici. Pravidelně pak zisky z těchto singlů věnují potřebným. Za uplynulou dekádu vybrali kolem 850 000 dolarů.

ZASKÁKEJME SI NA POSTELI S  ROBYN & LA BAGATELLE MAGIQUE

Občas je fajn užít si trochu té nezřízené hravosti, až pak tečou slzy štěstí. Ve snímku ke skladbě Love Is Free si takto zařádily Robyn a hostující zpěvačka Maluca. No, jako malé holky. Klip samozřejmě splnil účel – je hravý a veselý až na půdu.

Robyn & La Bagatelle Magique vydali v polovině letošního léta mini album, které nese název právě skladby Love Is Free. I přesto, že nabídli pouze pět nových skladeb, mohli se těšit spoustě pozitivních ohlasů.

RECENZE: Robyn s La Bagatelle Magique ukazují sílu krátkého prožitku

JUSTIN BIEBER V JAZZOVÉM KABÁTKU

Při vyslovení jména Justin Bieber si velká spousta hudebních fanoušků pohrdavě odfrkne. Jeho skladbu si ale vzali na paškál jazzoví frajeři a ze songu What Do You Mean? udělali parádní žánrovou písničku. Člověk žasne, co se dá všechno udělat s jedním klavírem.

Jazzový cover má na svědomí Jamie Cullum. Ten minulý rok vydal svou sedmou studiovou nahrávku s názvem Interlude. Jamie teď momentálně křižuje celý svět a navštěvuje vyhlášené jazzové kluby v těch největších městech.

HITPARÁDY (23.): Královna Adele překonala s deskou 25 historické rekordy v prodeji

PSY OPĚT ÚTOČÍ A ZASE JE TO ŠÍLENÉ

Gangam Style a mánie kolem něj už pomalu vyprchala. Asi těžko na ni korejský frajírek PSY někdy naváže. Nicméně nový song Daddy se virálnímu hitu šíleností dost přibližuje. Divné taneční kreace, chytlavá melodie, jednoduchý text, víc snad ani není třeba dodávat.

Když si teď zkusíte na YouTube najít onen slavný Gangam Style, vykoukne na vás obrovská desetimístná číslovka. Za pouhý den od nahrání klipu Daddy získal i s touto novinkou přes šest milionů zhlédnutí. PSY zkrátka nahánět čísla umí.

Miley Cyrus, Psy i Adele: TOP 7 videoklipů, které trhaly rekordy

KYLIE MINOGUE A VÁNOCE PODRUHÉ

Není to tak dávno, kdy se nám tu objevil vánoční klip z dílny zpěvačky Kylie Minoque a už je tady australská diva znovu. Tentokrát zvizualizovala song Every Day’s Like Christmas. Nenabízí v něm o nic více než koncentrovanou atmosféru dárečků, cukroví a dalších svátečních kratochvílí.

Celé její vánoční album je k dostání už od 13. listopadu. Nese název Kylie Christmas. Těchto vánočních kompilací se koncem roku každoročně rojí poměrně mnoho, ale ta od Minogue se řadí k těm, které si pozornost rozhodně zaslouží.

I LOVE YOU HONEY BUNNY A JEJICH ZÁHADNÝ MAX

Pražská indie-rocková kapela má před sebou ještě dlouhou cestu, avšak vykročila na ni tou správnou nohou. Jejich klip k songu s tematickým názvem Introduction je zdařilá práce a koketování s britským zvukem se také velmi povedlo.

Čerstvě vydaný klip pokřtili minulý týden na hudební lodi Cargo Gallery, která momentálně kotví na pražské Náplavce. Další možnosti, kdy můžete kluky z I Love You Honey Bunny vidět, budou 11. prosince na Flédě v Brně nebo 15. prosince v plzeňském Andělu.

text: David Stoklas

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít