TOP 7 videoklipů týdne (71.): Květy nepodporují palmový olej, Grimes tančí v potocích krve

Vydáno 26.01.2016 | autor: David Stoklas

Nejnovější sedmička hudebních klipů je poměrně pestrá. Smola a hrušky bojují proti strachu, Květy naopak brojí proti palmovému oleji. Zpěvačka Shakira láká na animák a Sabaton na své nové DVD. Dále tu máme Grimes, Major Lazer a Cocaine Party.

TOP 7 videoklipů týdne (71.): Květy nepodporují palmový olej, Grimes tančí v potocích krve Smola a Hrušky se v novém klipu oblékli do zvířecího

KVĚTY BOJUJÍ PROTI PALMOVÉMU OLEJI

Skupina Květy se rozhodla v novém klipu upozornit na současný fenomén - palmový olej. Ten se hojně využívá v potravinářském průmyslu na úkor devastace životního prostředí. Na konci videoklipu ke skladbě V jezeře mléka a mlhy vyzývají ke konzumaci potravin, které ho neobsahují. 

RECENZE: Květy na albu Miláček slunce odlehčily, rozhodně ale nepolevují

Poetická píseň o lásce a rodině je z loňského alba s názvem Miláček slunce. Na něm Květy trochu upustily od drásavých testů a daly o trochu více prostoru líbivé lyričnosti.

ANIMOVANÉ DOBRODRUŽSTVÍ SE SHAKIROU

Shakira nazpívala skladbu pro připravovaný snímek Walta Disneyho. Animovaná pohádka Zootropolis: Město zvířat bude mít českou premiéru už 3. března a v novém klipu z ní můžete ochutnat řadou scén. 

AUDIO: Shakira se promění v gazelu. Na animovanou pohádku láká singlem Try Everything

Kolumbijská zpěvačka se kromě skladby angažuje i v dabingu. Svůj hlas propůjčí jedné z hlavních postav. Skladbu k filmu avšak Shakira nenapsala. Má ji na svědomí kolegyně Sia ve spolupráci s norskými Stargate.

KRVAVÁ GRIMES NA ŠÍLENÉM VEČÍRKU

Kanadská zpěvačka utržená ze řetězu má v plánu pořádně ulítlou párty. Vizuál k energickému songu Kill V. Maim nemůže tvořit nic jiného než obskurní a avantgardní kostýmy, bláznivá vozidla a nespoutaný večírek plný zběsilého tance. A krve, ta nesmí chybět.

Tento synthpopový vítr z kanadské divočiny loni vydal už čtvrtou studiovou nahrávku, z níž pochází i píseň Kill V. Maim. Grimes, frustrovaná z hudebního průmyslu, se rozhodla produkovat si album Art Angels úplně sama. A podle většiny recenzí nemohla udělat líp.

SMOLA A HRUŠKY UKAZUJÍ ZRCADLO SPOLEČNOSTI

Dnešní společenská situace je jako stvořená pro různé protestsongy. S jedním přišli i slovenští Smola a Hrušky, kteří se po boku kolegů z Česka Fast Food Orchestra vysmáli ignorantství a malosti. Zároveň nabádají k tomu, aby lidé mysleli dopředu a příliš nelpěli na minulosti.

Kromě toho vyzvali média, aby dané situace nezneužívala: "Pohyb je to, co nás sune vpřed v každém ohledu. Je pochopitelné, že obyčejný člověk, který se v situaci nevyzná, má strach, ovšem je neomluvitelné, aby politici a média tento strach živili a využívali k posilování vlastních preferencí."

RECENZE: Smola a hrušky oblékli saka a košile. Jejich divadelní živák má spoustu energie

OCHUTNÁVKA Z NOVÉHO DVD OD SABATON

V Česku velice oblíbená švédská metalová kapela Sabaton má velké plány. Z připravovaného balíku CD i DVD teď dala ochutnat novým videoklipem, kterým doprovodila song Resist And Bite. Pojďme ještě okusit trochu té festivalové atmosféry.

Několikadiskový komplet s názvem Heroes On Tour vyjde počátkem března. Budou na něm záznamy z koncertů z obřího německého svátku metalu Wacken Open Air a jejich domovského festivalu ve Švédsku Sabaton Open Air.

MAJOR LAZER MAJÍ RÁDI MOTORKY

Producentské trio má venku další skvělý klip. Tentokrát se podíváme mezi milovníky jednostopých vozidel do pouště. Nechybí romantika, napětí a skoro až děsivé přírodní scenérie, které jsou prořezávány zvuky motorek.

Ve skladbě Be Together se navíc objeví i uhrančivý vokál, jenž patří zpěvačce Wild Belle. Song je z loňské desky Peace Is The Mission, na které je mimo jiné i hit minulého léta Lean On, kde se zase objevila dánská .

POŘÁDNÁ ZMRZKA OD COCAINE PARTY

Zavzpomínejme na léto s novým klipem z díly české party Cocaine Party. Už podle názvu kapely je jasné, že na konvenční příchutě ledové pochoutky můžeme zapomenout. Jejich zmrzlina má opravdu říz a zažijete s ní vážně bizarní podívanou.

Formace, která hraje vskutku řízný rock’n’roll, je na scéně už od roku 2009. Za tu dobu stihla opavská kapela vydat několik singlů a před dvěma lety dokonce celé EP That's Better.

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít