TOP 7 videoklipů týdne (85.): Wohnout jezdí na skejtu, zajíčci Simple Plan vyrazili na soutěž kapel

Vydáno 03.05.2016 | autor: David Stoklas

Tentokrát vedou kytary! Blink-182 lákají na novou desku, Wohnout propagují skateboardy, The 1975 se vydávají na pouť a Tarja Turunen převádí svůj božský hlas. Dále v našem klipovém přehledu týdne najdete Charli XCX, Simple Plan nebo českou kapelu Emplane.

TOP 7 videoklipů týdne (85.): Wohnout jezdí na skejtu, zajíčci Simple Plan vyrazili na soutěž kapel Wohnout jezdí v novém klipu na skateboardu

WOHNOUTI NA SKEJTU!

O zálibě české kapely Wohnout se ví už poměrně dost. Však taky už jeden klip s tématikou prkna na kolečkách už mají a teď nadešel čas na další. Tentokrát si vybrali skladbu Nářadí na dobrou náladu ze zatím poslední desky Laskonky a kremrole. Wohnouty kromě nadité festivalové sezony čeká ještě koncert u rybníku Vyžlovka, který se uskuteční 18. června. Kromě nich se můžete těšit na vystoupení Evy Pillarové nebo loutek Spejbla s Hurvínkem.

Wohnout interview: K výročí jsme oprášili skladby, které jsme nehráli třeba i patnáct let

CHARLI XCX A POŘÁDNÁ FÁRA

Pěkné ženy a luxusní auta k sobě patří snad odjakživa. Charli XCX, ač sebevětší rebelka, tuto konvenci neboří a naopak ji v novém klipu maximálně využívá. Ve snímku vystřídá několik přiléhavých sexy oblečků z latexu, nakonec odhodí i černobílý háv a pustí mezi své fanoušky trochu té křiklavé barvy. Song Vroom Vroom je ze stejnojmenného EP, jež vyšlo letos v únoru.

vložte odkaz, text nemažte

ZAMILOVANÍ KLAUNI OD THE 1975

Vidět smutného a melancholického klauna je přímo esencí tragikomedie. Černobílý klip od The 1975 je něco na ten způsob. Našeho klauna si zahraje sám frontman Matt Healy. Potká nakonec mezi blikotavými neony tu pravou, nebo opět zůstane napospas samotě? Na konci letošního února vydali The 1975 své druhé studiové album s nepředstavitelně dlouhým názvem I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It.

RECENZE: The 1975 nahráli vynikající desku s nezapamatovatelným názvem

TARJA A JEJÍ TEMNÉ ZLATO V HRDLE

Nechť zbystří všichni příznivci míchání operního zpěvu do metalové hudby! Slavná severská zpěvačka Tarja si připravila nový klip. Tentokrát nedojde na žádné dech beroucí epické záběry, nýbrž zvolila minimalistickou scénu. Maximálně tak vyniká její skvostný hlas. Tarja Turunen mimo jiné vydá uprostřed letošních prázdnin další rockové album s názvem The Shadow Self, na které láká právě tímto novým singlem.

SIMPLE PLAN V ZAČÁTCÍCH

Simple Plan si v novém klipu užívají retro atmosféry. Vydáváme se do šedesátých let, kde jedna mladá a nadějná kapela vystupuje na soutěži. Tato "ucha" jsou shodou okolností právě naši kanadští pop-punkeři. Vizuál je povedený a vtipný, i přes to, že vyhlíží poměrně jednoduše a nenápadně. Takhle je to občas lepší než použít hromadu efektů, které ve finále přebijí požitek z hudby jako takové.

Simple Plan v Praze: Pop-punkový nářez z Kanady ještě jednou na fotkách

BLINK-182 SE ROZHODNĚ NENUDÍ

Ano, je to tak. Blink-182 jsou konečně zpátky a s novým zpěvákem představují i nový singl s názvem Bored To Death. O žádnou nudu naštěstí nejde, a pokud půjdou další nahrávky tímto směrem, je jisté, že odchod Toma DeLonga vůbec nemusíme oplakávat. V plánu je samozřejmě i celá deska! Už sedmá studiovka vyjde přesně 1. července a bude se jmenovat Californication.

EMPLANE A JEJICH ZLOMENÁ SRDCE

Srdce je velmi citlivý orgán - a to rockerské není výjimkou. Své o tom vědí i mladí kluci z kapely Emplane, kteří tématu nešťastné lásky věnovali videoklip k nejnovějšímu singlu Galileo. A kde můžete kluky vidět živě? Třeba 11. června Slavnostech břeclavského piva, kde zahrají po boku například Michala Hrůzy nebo slovenských Horkýže Slíže. Nebo na samém konci léta - 27. srpna vystoupí nejen pro motorkáře na na Motosrazu Valtice

 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít