TOP 7 videoklipů týdne (98.): Prago Union pořádají seznamku pro důchodce, Broods okouzlí romantikou

Vydáno 02.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

V dalším klipovém přehledu jsme našli místo hned pro sedm klipů. Z domácí scény nás varují Prago Union a Pekař vás vyletní svým zbrusu novým singlem. Ze zahraničních kousků okouzlí Sophie Ellis Bextor pestrobarevným klipem, Tegan And Sara mají hned dvě videa, z nichž v jednom vzpomínají na hudební legendy, How To Dress Well zahraje na city a Broods strhnou velkou letní láskou.

TOP 7 videoklipů týdne (98.): Prago Union pořádají seznamku pro důchodce, Broods okouzlí romantikou Prago Union slaví úspěch s novou deskou Smrt žije. Foto: Lukáš Wagneter

SOPHIE ELLIS BEXTOR OKOUZLÍ NEJENOM BARVAMI

Britská popová zpěvačka přichází s novým singlem Come With Us, který je předzvěstí již jejího pátého řadového alba Familia, které vyjde 2. září. Vypadá to, že se máme na co těšit - je to totiž příjemná popová věc. Svěží, instrumentálně dobře podbarvená a k tomu jednoduchý klip, bez zbytečných scén, hýří všemi barvami. Zpěvačka je výrazně nalíčená a vypadá fantasticky. Ze snímku čiší pohodová a uvolněná atmosféra, která prozáří každý chmurný den.

 


DŮCHODOVÍ PRAGO UNION VÁS BUDOU VAROVAT

Tato hiphopová parta vydala před pár dny svoji novinku Smrt žije, která je na prvním místě v našem prodejním žebříčku a má oslavovat život jako takový. K prvnímu klipu si vybrali hit Varování. V klipu vystupuje "mistr rýmů" Kato jako hlavní barman, který vypráví příběh a přihlíží tomu, jak si i v pokročilejším věku lze užívat života a randění. Klip se natáčel v pražském klubu Futuru. Po jeho zhlédnutí vám v hlavě stoprocentně utkví provařená hláška: "Možná, jsem moc, ale ty jsi nejvíc" a záběry na seznamující se důchodce.

HITPARÁDY (56:): Sia kosí Čechy i Američany, v prodejnách vládnou Prago Union

 


TEGAN AND SARA SE VRACEJÍ DO DEVADESÁTEK 

Hudebně by se mohlo zdát, že se čas vrátil zpátky o dvě dekády k začátkům devadesátých let, kam sahají první kroky této formace složené z jednovaječných dvojčat Tegan a Sary Quin. Píseň BWU je z nové desky Love You To Death a podkreslují ji elektronické prvky, které ji vrací zpět do současnosti. Dost návyková skladba, kterou nedostanete jen tak z hlavy - a sluší jí i jednoduchý vizuál. Album vyšlo 3. června a najdeme na něm 10 svěžích kousků.

 


PEKAŘ PŘICHÁZÍ S LETNÍ HITOVKOU 

Petr Štolba alias Pekař po vydání svého debutu nelení a přichází po singlech Bůh, Tančím a Za Tebou s další našláplou peckou, která nese název Letní. Jedná se o novinku, kterou nenajdeme na jeho debutovém albu. Klip je tématicky letní a pojednává o tom, jak si užívat tripu s kamarády. Natáčel se v okolí Kutné Hory. Mihne se tu i Kuba Ryba z Rybiček 48, jenž se autorsky spolupodílel na tomto songu, kameraman a cajonista Ondřej Soukup a baskytarista a tatér Cágo. A také dva roztomilí mopsíci.

vložte odkaz, text nemažte

TEGAN AND SARA VZDÁVAJÍ POCTU LEGENDÁM

Žijícím i zesnulým legendám hudebního světa vzdalo hold sesterské duo Tegan And Sara v druhém novém videoklipu k songu Faint Of Heart. Ve snímku se tak objevili například Michael Jackson, Prince nebo Madonna. Tegan And Sara nechaly svoji indi folkovou minulost za sebou a na aktuální desce Love You To Death se vrhly do náruče popového zvuku.

HOW TO DRESS WELL SE OBLÉKL DO SVÉ INTIMITY

How To Dress Well je pseudonym amerického r’n’b zpěváka Toma Krella. Ten před nedávnem oznámil, že připravuje materiál na další desku, kterou má v plánu pojmenovat Care. Zatím z ní pustil ven jako ochutnávku singl s názvem Lost Youth / Lost You. Navíc ho i doprovodil působivým vizuálem, v němž ukazuje svou intimní stránku a efektně tak hraje na city.

BROODS A JEJICH HORKÁ LETNÍ LÁSKA

Svého zástupce v našem výběru má i Nový Zéland. Indie popové duo z Nelsonu se teď blýsklo povedeným videoklipem, z něhož přímo dýchá horká letní atmosféra. Jeden pár a jedna láska. Teď už je jen na nich, jak s tím náloží. Broods debutovali v roce 2014 albem Evergreen. Na další desku stačilo počkat dva roky a letos v červnu pustili ven nahrávku s názvem Conscious.

text: Hana Bukáčková a David Stoklas, foto: Lukáš Wagneter

Témata: Tegan And Sara, Prago Union, Broods, How To Dress Well, Pekař, Sophie Ellis Bextor

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít