TOP 7 videoklipů týdne: Marek Ztracený natáčel na nejkrásnějších místech Evropy, Mydy Rabycad v Louisianě

Vydáno 12.06.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V aktuálním přehledu videí zůstaneme z velké většiny na české scéně. S originálním klipem přichází Marek Ztracený, který za 56 hodin navštívil 21 míst v Evropě. Katarína Knechtová představila novinku Svety a Mydy Rabycad navštívili Louisianu. Své novinky představují také Petr Lüftner a skupina Nebe, ze zahraničí pak Demi Lovato s Clean Bandit a Selena Gomez.

TOP 7 videoklipů týdne: Marek Ztracený natáčel na nejkrásnějších místech Evropy, Mydy Rabycad v Louisianě TOP 7 videoklipů týdne: Marek Ztracený na nejkrásnějších místech Evropy, Mydy Rabycad v Louisianě


Clean Bandit
a Demi Lovato zpívají o rozchodech

Demi Lovato a Clean Bandit v čele se zpěvačkou Grace Chatto se spojili a nahráli novinku Solo, která má ambice stát se novým letním hitem. V singlu zpívají o nepříjemných porozchodových stavech, kterými si v minulosti prošli. Jak totiž sami říkají, není jednoduché nahradit svého "ex" novým přítelem. Píseň táhne také po vizuální stránce, a to především svou barevností. Klip sleduje příběh mladé dívky, která se pomstí svému příteli přimícháním tabletek do jídla. Díky nim se ocitne v pestrobarevném světě, v němž ani psi nevypadají úplně obvykle.

 

Marek Ztracený obletěl v rekordním čase Evropu

56 hodin, 7000 km, šest hlavních měst Evropy, 21 lokací, šest hodin spánku, dva lety zpožděné o šest hodin, pět krizových stavů a 100 šedých vlasů - tak popisuje Marek Ztracený natáčení svého nového klipu k písni MinuLost. V něm fanouškům představuje celkem jednadvacet nejkrásnějších míst v celé Evropě. Zpěvák se spolu s kameramanem Ondřejem Soukupem podíval k Sagradě Familii ve Španělsku, Eiffelově věži v Paříži nebo ke slavnému London Bridge. Nezapomněl však ani na rodnou zemi, kterou v originálním videu reprezentuje Karlův most.

Marek Ztracený představí fanouškům na novém albu Vlastní svět

 

Selena Gomez jako zlodějka aut

Selena Gomez nezahálí. Nedávno vydala k písni Back To You lyric video a v minulém týdnu došlo také na opravdový videoklip. V něm se zpěvačka ocitá na nudné party, která nemá konce. Rozhodne si ji však sama zpestřit a spolu s mladým mužem ukradne auto jednoho z hostů. Dvojice si spolu užívá zábavu na louce do té doby, než zjistí, že je hledaná policií. Auto se proto rozhodne podpálit a vrací se zpět na večírek. Celý klip je pak natočený v retro stylu a připomíná němý film.

 

Skupina Nebe vydává letní singl Robinson

Havířovská skupina Nebe si k natočení letního videa vybrala píseň Robinson, na které s ní spolupracovalo DJské duo SONDR. Výrazné video dokreslující obsah songu vypráví o Robinsonovi jako o jakémsi zrcadlu dnešní doby. "Hrdina naší písně se bojí, že se v něm dříve nebo později probudí Robinson a ta židle u kompu se pro něj stane pomyslným ostrovem," vysvětlil frontman Petr Harazin. V samotném klipu však nečekejte chlápka na pustém ostrově. Nebe se po vizuální stránce totiž pořádně vyřádili. Video je plné barev, počítačových efektů a především dobré nálady, která k létu neodmyslitelně patří.

Petr Lüftner představuje skladbu Celebrity

Český zpěvák a skladatel Petr Lüftner už zanedlouho vydá své druhé studiové album. Jako první vlaštovku z něj představuje skladbu Celebrity, jež poukazuje na současnou neřest především mladších lidí, kteří často žijí svým imaginárním obrazem, pod jakousi maskou a zapomínají na to, kým skutečně jsou. Text písně se mu podařilo zobrazit také ve videu, v němž se účinkující snaží pomocí make-upu či nového účesu skrýt své opravdové já.

 

Mydy Rabycad se podívali do Louisiany

S novým videem, které má být připomínkou jejich amerického turné, se hlásí také Mydy Rabycad. Do světa vysílají singl My Time ze svého posledního alba M.Y.D.Y. Video k němu pojali jako jakýsi road trip po krásách americké Louisiany, jejíž příroda dodává snímku na jedinečné atmosféře. Během dvou natáčecích dnů stihla skupina navštívit několik lokací, a to například v okolí Church Pointu, Mamou či Lafayette.

BLOG: Mydy Rabycad na Festivalu International v Louisianě okem a uchem manažera a zvukaře Petra Blažka (2. část)

Svety Kataríny Knechtové jsou plné emocí

V novince Svety zpívá Katarína Knechtová o tom, jak prožíváme reálný svět navenek a jak jej vnímáme uvnitř sebe. Video natáčela pod taktovkou režiséra Martina Kazimíra v opuštěné budově v Bratislavě a za pomoci několika svých hereckých kolegů. Klip snímá jejich vnitřní konflikty - na jednu stranu po něčem opravdu touží, na druhou se však svá přání bojí dát na odiv a projevit se. Záběry zachycují nekonečnou škálu pocitů a mnohé z nich jsou opravdu velmi emotivní. Nutno podotknout, že jak píseň, tak scénář si Knechtová vymyslela sama.

text: Andrea Štipčáková

Témata: Marek Ztracený, Katarína Knechtová, Mydy Rabycad, NebePetr Lüftner, Demi Lovato, Clean Bandit, Selena Gomez

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít