TOP 7 videoklipů týdne: Mirai vzpomínají na Davida Stypku, John Wolfhooker upozorňují na ovládnutí světa stroji a Kapitán Demo "tančí" čardáš

Vydáno 11.01.2022 | autor: Andrea Štipčáková

V pondělí uplynul přesně rok od úmrtí Davida Stypky. Mirai na něj vzpomínali videoklipem k singlu Lítej, který napsali právě pro zesnulého muzikanta. John Wolfhooker obsadili do svého vizuálu opravdovou robotku a Kapitán Demo si do singlu pozval Jana Bendiga a Zdeňka Godlu. Nové klipy mají na svědomí také The Weeknd, Tomáš Štefka, Petr Ostrouchov s Blue Shadows a Stein27.

TOP 7 videoklipů týdne: Mirai vzpomínají na Davida Stypku, John Wolfhooker upozorňují na ovládnutí světa stroji a Kapitán Demo TOP 7 videoklipů týdne: Mirai vzpomínají na Davida Stypku, John Wolfhooker upozorňují na ovládnutí světa stroji a Kapitán Demo "tančí" čardáš

Mirai vzpomínají na před rokem zesnulého Davida Stypku

Včera to byl přesně rok, kdy zemřel zpěvák David Stypka. Mirai na něj na novém albu zavzpomínali skladbou Lítej, která nyní získala i svůj vizuální kabát. „Tahle píseň i video pro nás mají hodnotu, protože je tam všechno opravdivé, včetně přátel a prostředí,“ říká Mirai Navrátil, který se se Stypkou potkal poprvé přibližně před patnácti lety v rodném Frýdku-Místku.

ROZHOVOR | Mirai Navrátil: Naše nová deska je fresh, konzervativnějšímu českému popu vyšlapává cestičku

V klipu se kromě kapely samotné objevuje také Stypkova žena Marie a jeho nejbližší přátelé-hudebníci, Kateřina Marie Tichá, kapela Jelen a Ewa Farna. „Budu rád, když si lidi pustí Davidovu hudbu a přečtou si jeho básně. Myslím, že patří mezi lidi, o kterých by se ve školách měli mladí lidi učit,“ dodává Navrátil.

John Wolfhooker upozorňují na to, že nám začínají vládnout stroje

John Wolfhooker novým singlem Singularity, jímž se vrací ke svým kořenům, upozorňuje na to, že nám začínají vládnout stroje. Jak formace říká, do videoklipu chtěla původně obsadit robotku, nakonec se jí však podařilo najít opravdovou robotku z alternativní budoucnosti, respektive nyní už minulosti, z roku 1999. Zpěvák Martin Čupka se pak ve vizuálu zahrál automechanika.

John Wolfhooker rozbili brněnskou Melodku, přivezli si Monsters & Mothership a landless

„Díky improvizaci dodnes nikdo z kapely nerozluštil, co se reálně děje v breakdownu skladby, který je nejvíc heavy, co kdy John Wolfhooker udělali," říká kapela.

The Weeknd udává popu vlastní směr

The Weeknd vydává dlouho očekávané album Dawn FM a spolu s ním i videoklip k songu Sacrifice. Jednoduchý, nicméně působivý vizuál zaujme nádechem temnoty. Hudba jako taková vám pak navodí retro náladu.

Tomáš Štefka pověsil dřevorubectví na hřebík

Kytarista z Vysočiny Tomáš Štefka chce singlem Bestiář dokázat, že si jeho hlas na české scéně zaslouží pozornost. Písničky, které psal dříve jen do šuplíku, se rozhodl vytáhnout ven a dal sám sobě šanci. „Že skladba „Bestiář“ potřebuje klip mi bylo jasné hned od začátku. Věřím, že i když se jedná o bestiář, což je vlastně z latinského překladu dravec, tak i přesto bude píseň působit spíše romanticky,“ říká Štefka, který se dříve živil jako dřevorubec.

Dřevorubectví není vůbec jednoduché povolání, jak po stránce fyzické, tak po té psychické, protože člověk je defacto každý den v ohrožení života.“ Proto si zpěvák od další tvorby slibuje, že bude ostřejší a tvrdší. „Chci, aby svět poznal i mojí druhou stránku, která je poznamenaná náročnou prací v lese, ve zkušebně a na podiu. Že i zdánlivě stále pozitivní a usměvavý kluk umí bouchnout do stolu a probudit všechny emoce, které mu kolují v žilách.“

Petr Ostrouchov a Blue Shadows představují nový singl k Amerikánce

Amy´s Prayer je singlem Divadla ve filmu: Amerikánka Viktora Tauše. Autorem a interpretem písně je Petr Ostrouchov, který v divadelním představení Amerikánka účinkuje po boku Terezy Ramba a Elišky Křenkové. Text písně vychází z divadelní modlitby hlavní postavy Amerikánky, hudba je pak spojena s kapelou Blue Shadows, jejíž vznik je spojen s Viktorem Taušem.

S Viktorem jsem zažil už hodně dobrodružství a Amerikánka patří na vrchol toho všeho. Hráli jsme ji v době divadelních zákazů v mnoha verzích, na mnoha místech – v kleci pro hyeny, na poušti, v opuštěném sanatoriu, na letišti... A ze všech těchto verzí Viktor s Aloisem Fišárkem sestříhali fantastický divadelní film. Amy's Prayer je píseň, která je součástí představení už od počátku a klip jsme s Viktorem plánovali už dlouho. Je logické, že vznikl právě teď, u příležitosti Divadla ve filmu."

Kapitán Demo a Honza Bendig roztáčí čardáš v Tržnici

Intergalaktickou podívanou plnou nečekaných breakdance triků a poletujících efektů nabízí nový klip Kapitána Dema ve spolupráci s Honzou Bendigem. Za doprovodu herce Zdeňka Godly vám servírují v singlu Čardáš pravý holešovický fight club 21. století v kulisách Pražské tržnice. Počítáme, že věta "kolik čar dáš, za jeden čardáš" brzy zlidoví.  

Stein27 chodí škodit

Loni v listopadu vydal Stein27 nové EP Návrat na planetu Zemi. Singl Škodit dostal jednoduchý lyric video doprovázené trojicí animovaných postaviček. Stein27 se už brzy vydá na společnou tour s kolegou Calinem z labelu Rychlí kluci. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Ondřej Kudyn, Tomki Němec
Témata: Mirai, John Wolfhooker, The Weeknd, Tomáš Štefka, Petr Ostrouchov, Stein27, Kapitán Demo, Jan Bendig

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít