TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček zpívají o sexu ve sprše, Mirai o životní smyčce

Vydáno 15.01.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Česká scéna na úvod roku rozhodně nezahálí. Stejně jako minulý týden, i tentokrát se s klipy tuzemských hudebníků roztrhl pytel. Své novinky představily skupiny Mirai, Poletíme? či začínající Define Me. Nelení ani O5 a Radeček, kteří pomýšlejí na Sex ve sprše, či Láska se svým songem Fejs tu fejs. Činili se však i zahraniční umělci. Behemoth nahráli milostný song pro ďábla a White Lies natáčeli novinku v Mexiku.

TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček zpívají o sexu ve sprše, Mirai o životní smyčce TOP 5 videoklipů týdne: O5 a Radeček zpívají o sexu ve sprše, Mirai o životní smyčce


Láska
zpívá o životě na sociálních sítích

Zpěvák a kytarista Láska si pro své fanoušky hned na začátek roku připravil novinku Fejs tu fejs. V ní se pozastavuje nad tím, jak velký význam lidé přisuzují svému "životu" na sociálních sítích. Téma songu jej napadlo při výletu do Prahy. "Zapomněl jsem si doma mobil a díky tomu jsem se díval víc na lidi okolo. Uvědomil jsem si, kolik z nich civí na displej telefonu a nic jiného je vlastně nezajímá," uvedl hudebník. Na natáčení vizuální podoby skladby tak přizval kromě svých přátel také fanoušky, kteří si lidi neustále sledující sociální sítě zahráli

VIDEOPREMIÉRA: Láska napsal po rozpadu Ovoce Hezkou písničku. Utahuje si v ní z těch, co se chtějí zalíbit


Poletíme
? natočili klip na dron

Živelná turbošansonová parta Poletíme? přichází s klipem k písni Pojď se mnou lásko má. Ten byl natočený pod taktovkou Barbory Polákové a Jiřího Zemana na dron v okolí Brna a v jeho okolí. Podobně jako song reflektuje realitu každodenního života, a tak se v něm podíváme za dělníky, milionářem, na zámek či do obyčejného domu. 

Poletíme? pokřtili album Chce to hit! ve víru tance. Přišla i Barbora Poláková

 


Define Me nahrávali singl v Anglii

Česká kapela Define Me vydala první anglicky zpívaný singl Wake Up Honey. Na jeho vzniku spolupracovala s věhlasným Danem Wellerem, který si po poslechnutí demo nahrávek pozval skupinu do Anglie. S místními režiséry pak Define Me natočili rovnou vizuální podobu jednoho ze songů, v němž se střídají dva druhy obrazů - jeden snímá muzikanty, druhý nám vypráví milenecký příběh.

 


O5 a Radeček
lákají songem Sex ve sprše na nové album

O5 a Radeček zanedlouho vydají po sedmiletém půstu novou desku Dobrý zprávy, kterou už fanoušci netrpělivě vyhlížejí. Aby jim kapela čekání zkrátila, rozhodla se pustit do světa singl Sex ve sprše, jehož vizuální podoba byla natočena pod taktovkou Jakuba Mahdala. Ve videu se mísí barevná nálada, trocha nadsázky a také špetka erotiky. Příznivci O5 a Radečka se navíc nabídne pohled na frontmana Tomina Poláka bez jeho pověstné bavlněné čepice – tu totiž tentokrát vyměnil za koupací.

VIDEO: O5 a Radeček jsou rádi ve Špindlu. Vydávají oficiální klip k titulní písni


ØTCHI jako životní smyčka skupiny Mirai

ØTCHI - tak se jmenuje singl Mirai, který otevírá novou éru kapely. Klip se vydala skupina natočit až do Londýna, kde to pro frontmana vlastně celé začalo. Jak prozradil, byl prý v anglickém velkoměstě počatý. Video pracuje s principem neustále se opakující životní smyčky. "Naznačuje, že není dobré vstupovat vícekrát do jedné řeky. Člověk to ale přesto dělá, protože racionalita není na denním pořádku, minimálně u nás," uvedl ke klipu Mirai Navrátil. 

Mirai interview: Cítíme závazek přijít zase s něčím, co dostojí obecně panujícímu očekávání


Behemoth
ve spárech ďábla

Kapela Behemoth je sice na turné, ani koncertní vytíženost jí však nezabránila vydat nové video. Tentokrát se své vizuální podoby dočkala píseň Ecclesia Diabolica Catholica, která pochází z poslední desky skupiny I Loved You At Your Darknest. A že se je opravdu na co dívat! Formace v klipu kombinuje hned dvojici záběrů - v jednom hrají muzikanti v maskách, v dalším se pak anděl snaží dostat ze spárů čehosi zlého.

Pekelníci Behemoth v Praze představili novou desku

White Lies si zaletěli do Mexika

Britští rockeři White Lies přicházejí se singlem Tokyo, který zvukem připomíná osmdesátá léta. Klip k němu vznikl pod taktovkou Mexičana Davida Pablose, natáčelo se v jeho rodné Tijuaně. "Jeho znalost okolí nám dovolila zachytit ta nejkrásnější místa ve městě. Pomohla nám příběh o lásce a ztrátě přivést k životu," uvedli White Lies k videu, v jehož závěru vidíme členy formace sedět na jakési soše nahé ženy.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Láska, Poletíme?, O5 a Radeček, Define Me, Mirai, Behemoth, White Lies

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít