TOP 7 videoklipů týdne: Ondřej Ruml přezpíval píseň Bee Gees, Ed Sheeran vzpomíná na kamaráda Jamala a Andrea Kalousová se hlásí s debutem

Vydáno 27.07.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Edu Sheeranovi v únoru letošního roku zemřel blízký kamarád Jamal Edwards. S rapperem Russem na něj nyní vzpomíná v novince Are You Entertained. Ondřej Ruml nazpíval titulní skladbu k filmu Hádkovi, konkrétně předělal píseň Bee Gees. S debutem se hlásí Andrea Kalousová, Karin Ann pak skládá poctu osmdesátkové estetice VHS. The Weeknd utíká z nemocnice se zlatou maskou na tváři a Odesza vydala animovaný klip. Nakonec vám představíme začínající českou kapelu Marionety.

TOP 7 videoklipů týdne: Ondřej Ruml přezpíval píseň Bee Gees, Ed Sheeran vzpomíná na kamaráda Jamala a Andrea Kalousová se hlásí s debutem TOP 7 videoklipů týdne: Ondřej Ruml přezpíval píseň Bee Gees, Ed Sheeran vzpomíná na kamaráda Jamala a Andrea Kalousová se hlásí s debutem

Ondřej Ruml přezpíval píseň od Bee Gees

Komedie Hádkovi režiséra Vojtěcha Moravce vstupuje do kin s písní a videoklipem I Started a Joke. Původní skladbu slavné skupiny Bee Gee z roku 1968 nazpíval pro závěrečné emotivní sekvence filmu zpěvák Ondřej Ruml. „Pro tuhle písničku jsme si vybrali Ondru Rumla, především proto, že je to skvělý zpěvák a hlavně dobrej kamarád. Nazpíval to tak procítěně a citlivě, že se mi to zdá snad lepší než originál,“ říká k písní režisér Vojtěch Moravec.

RECENZE: Zapomenutý příběh Ondřeje Rumla rozsvítí světlo v posluchačově duši

„Zazpívat si a vlastně přezpívat Bee Gees je samozřejmě ‚vohubu‘ƒƒ. Člověk to může vnímat různě. Já byl ale hlavně rád za tak hezkou písničku a taky že jsem věděl, v jakým momentu bude v tom filmu použita. Líbilo se mi, jakým způsobem se chce, aby to vyznělo,“ říká Ondřej Ruml. „Výjimečné to bylo v tom, že jsem tu písničku před tím neznal. Tak mě asi i proto tak zaujala. A tak pak asi bylo zvláštní a hezký, že jsme ve studiu vlastně vzali první jetí.“

Píseň doprovází i videoklip, který vznikal na stejných místech jako samotný snímek a vedle záběrů z filmu ho s ním propojuje i růžový kabriolet. Ten hraje ve filmu jednu z důležitých úloh a režisér ho jako motiv využil i pro doprovodný klip.

Andrea Kalousová jako Pretty Woman i přítelkyně Spider-Mana

Andreu Kalousovou zná veřejnost jako modelku, nyní se však představuje také jako zpěvačka. Představuje singl Padám, který vznikl jako vedlejší produkt během psaní úplně jiného songu. Měl však téma rozpadu vztahu. „V té době jsem se rozcházela i v osobním životě a nechtěla jsem, aby si to lidi spojili s mým soukromím. I když s mým vztahem písnička nijak nesouvisela. Otevřeli jsme se spolutvůrci tedy veselejší a obecnější téma. A udělali jsme dobře!“ říká Kalousová.

Námět klipu je postaven na ikonických filmových scénách. „Hlavní myšlenka je obsažena v textu singlu Padám: „Tenhle svět je crazy jak z filmu.“ Všichni totiž někdy zažijeme situaci, která se nám zdá povědomá ze stříbrného plátna,“ vysvětluje zpěvačka. Andrea si tak zkusila před kamerou role, o kterých sní skoro každá žena! Kostým Nevěsty z Kill Bill, Vivienne z Pretty Woman, Mary Jane ze Spidermana…

Karin Ann skládá poctu osmdesátkové estetice VHS

Punkové rytmy, chytlavá melodie, ale i popové vlivy 80. let. Tak by se dal charakterizovat nový singl you make me miserable česko-slovenské zpěvačky Karin Ann. Skladbu o začínající lásce, která čelí uvědomění, že vztah není tím, čím se zdál být, doprovází videoklip. Vznikal na společných koncertech Karin Ann s Imagine Dragons, Yungbludem a My Chemical Romance.

ROZHOVOR | Karin Ann: Lidé se v tématech, o kterých zpívám, dokáží najít

Ed Sheeran a americký rapper Russ vzpomínají 

Videoklip k songu Are You Entertained má být vzpomínkou na umělce a režiséra Jamala Edwardse, který letos v únoru zemřel. Právě on měl totiž původně pro amerického rappera Russe a Eda Sheerana klip téhle písně natočit. V klipu vystupuje matka Jamala zpěvačka Brenda Edwards a herec Tom Felton, kterého znáte nejvíc ze ságy o Harrry Potterovi. 

The Weeknd utíká z nemocnice se zlatou maskou na tváři

The Weeknd představuje nový animovaný videoklip How Do I Make You Love Me? Režírovala ho Jocelyn Charles a kreativně vedla oblíbená zpěvákova dvojice spolupracovníků Cliqua. Lehce děsivé video vás přenese do nemocničního pokoje, ze kterého utíká jeden z pacientů. Na tváři má zlatou masku. Během svojí cesty temným městem potkává hned několik podivných postav. 

Elektronická dvojka Odesza vydala novou desku

Americká elektronická dvojice Odesza vydala před pár dny svoje nové album The Last Goodbye. Obsahuje celkem třináct skladeb, jednou z nich je i skladba Light Of Day, která vzešla ze spolupráce s Ólafurem Arnaldsem. Animovaný videoklip produkce Blinkink režíroval Balázs Simon. 

Marionety v klipu Hořím

Nový singl má na svědomí také kapela Marionety. Píseň pojmenovala Hořím a nejde o jinou než romantickou skladbu. V hlavních rolích videoklipu se objevili Lucie Šteflová a Vojta Beneš. O jeho realizaci se postaral Jan Miškela.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: promo, SaraShots (Karin Ann)
Témata: Odesza, Ed Sheeran, The Weeknd, Ondřej Ruml, Karin Ann, Marionety, Andrea Kalousová

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít