TOP 8 videoklipů týdne (126.): Portless se vrací ke kořenům hardcoru, Oceán splynul s lesem a Maroon 5 jedou na LSD

Vydáno 21.02.2017 | autor: Anna Hejkalová

Také Valentýn sehrál svou roli v klipech uplynulého týdne. Trojnásobný držitel ceny Grammy, Michael Bublé, má na kontě nereálný romantický příběh, Moby napsal valentýnku pro zvířata a Emozpěv naopak ukazuje, jaké to je, když láska chybí. Mimoto se setkáme s Portless a Oceánem, Kings of Leon představí další díl svého seriálu. 

TOP 8 videoklipů týdne (126.): Portless se vrací ke kořenům hardcoru, Oceán splynul s lesem a Maroon 5 jedou na LSD Maroon 5 představili nový klip s drogovou tématikou


OCEÁN
S JITKOU CHARVÁTOVOU JE V PEŘINÁCH OBSYPÁN MECHEM

Skupina Oceán v čele se zpěvačkou Jitkou Charvátovou představuje nový intimní videoklip k písni V peřinách, která je z desky Ve Smíru. Ta vyšla loni po mnoho letech od té poslední. Klip se točil  na chalupě výtvarníka Jana C. Löbla, který je zároveň jeho autorem. Video je zajímavě zpracované, členové kapely jsou obklopeni (zasypáni) různými větvemi či mechem. Kapela se v dubnu vydá na pokračování úspěšného turné k poslední desce.

LIVE: Oceán křtil v Roxy mořskou vodou, Jitka Charvátová obstála i jako Ráchel

EMOZPĚV PŘIPOMÍNÁ, KAM VEDE ABSENCE LÁSKY

Emozpěv je dvoučlenná kapela ve složení Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský, nyní uvádí druhý klip Hebké bolesti ze stejnojmenného alba, které produkoval uznávaný Boris Carloff. V titulní skladbě nahrávky hovoří o radosti, znovuzrození i naději přinášené budoucností. Vypráví totiž o vnitřním znovuzrození, text popisuje bezprostřední radost po překonání těžké životní situace, aniž byste v tu chvíli řešili své chyby či další směr své cesty. Záběry rozbombardovaného města ve videoklipu sice působí děsivě a hrůzně, ale slouží k tomu, abychom se na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co se kolem nás děje. 

RECENZE: Emozpěv do vás nevráží kudly, ale jen žiletkami šimrá po pokožce

PORTLESS SPOJILI SÍLY S HENRYM D

Skupina Portless vydává na začátku března své druhé album, které se nese ve znamení spolupráce s rapperem Henrym D. Ten s kapelou již několik měsíců živě vystupuje. Na novém albu navíc dostal mnohem více prostoru. Na desce Portless spolupracovali také s DJ Negativem nebo DJ Ridem, který se u některých tracků postaral o mix. Kapela se svou novou deskou částečně vrací ke kořenům hardcoreové scény z počátku devadesátých let, ovšem s moderním zvukem a aranžemi. Na desce je více tvrdých kytarových riffů a rapu, nechybí ale ani klidné polohy s akustickou kytarou. Jako ochutnávku nám posílají live klip Strip Me.

vložte odkaz, text nemažte

TOP DREAM COMPANY VÁS VEZMOU NA TANEČNÍ PARKET

Desetičlenná kapela z Prahy, která patří mezi naše špičky ve funky stylu, přichází s novým videem So Dance, které natočil a sestříhal Adam Koller. Na rozdíl od předchozího klipu Xstát neřeší politiky, ale spíše tancování a zábavu. Novou posilou formace je zpěvák Jakub Vaňas, který zapadá do jejich uvolněného hudebního konceptu. V současné době kapela jede turné po českých klubech, takže kdo se chce zahřát a pobavit, musí vyrazit za nimi do jednoho z českých klubů.

MOBY & THE VOID PACIFIC CHOIR NAPSALI MILOSTNÝ DOPIS ZVÍŘATŮM

Milovník zvířat a dlouholetý vegan Moby zasvětil Valentýna zvířatům a lidem, kteří je zachraňují. Písnička A Simple Love má být něco jako milostný dopis adresovaný právě jim. Zároveň tímto krokem ukáže svým fanouškům i jiný pohled na věc, než jaký obvykle mají. Asi by nebylo divu, kdyby se většina těch, co si klip pustí, při první polovině dívala někam mimo monitor. Je tam totiž zobrazeno nepěkné, ale reálné zacházení s prasaty. V druhé polovině už je pohled o mnoho optimističtější, neboť se zvířata z těchto podmínek dostanou a užívají si trávy a bahna, kde se můžou pohodlně vyválet.

ROMANTICKÁ POHÁDKA OD MICHAELA BUBLÉ

Asi každý někdy snil o tom, že se svým životním partnerem bude vyrůstat od mládí, překlene dospělost a jejich láska bude přetrvávat až do stáří. Přesně tento sen se stává realitou v novém klipu k písničce I Believe in You Michaela Bublé, který režíroval Derek Hough. Tato skladba otevírá jeho již deváté studiové album, jež vyšlo v říjnu minulého roku.

RECENZE: Michael Bublé propojil standardy s velkými popovými hymnami

ADAM LEVINE SI UŽÍVÁ PARTY S LSD

Maroon 5 ve spolupráci s raperem Futurem vytvořili halucinogenní videoklip k písni Cold. Ostatně jde o přiblížení účinků LSD, drogy, kterou Adamu Levinovi do whisky vmísil číšník. Podívejte se sami, jaký vliv má tato droga na jeho nervové buňky. Nový song je z připravované šesté řadové desky Maroon 5, která by měla vyjít během několika následujících měsíců.

DETEKTIVKA OD KINGS OF LEON MÁ DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ

Kings of Leon vypustili již třetí díl svého sci-fi kriminálního příběhu, jenž propojuje songy z desky Walls, která vyšla minulý rok na podzim. Stejně jako ve Waste A Moment a Find Me, ani tentokrát v písni Reverend nechybí gang roztleskávaček a muž s culíkem. V tomto díle se dozvídáme, co způsobuje všechny události. Je to velká svítící koule v malém kráteru uprostřed lesa, kterou když někdo spatří, upadne minimílně do bezvědomí - nebo dokonce zemře.

Text: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata: Oceán, Jitka Charvátová, Emozpěv, Boriss Carloff, Hebké bolesti, Portless, TOP Dream Company, Moby & The Void Pacific Choir, Michael Bublé, Maroon 5, Adam Levine, Kings of Leon

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít