TOP 8 videoklipů týdne (134.): Beth Ditto zkouší prorazit sólově, The Kooks nebo Alt-J zvou na české koncerty

Vydáno 18.04.2017 | autor: Anna Hejkalová

V aktuálním klipovém přehledu týdne převažují hlavně zahraniční snímky. Podíváme se ale i na Slovensko za Kristínou, novinku mají také naděje české scény, talentovaní John Wolfhooker. The Kooks, Alt-J či Circa Waves zvou novými klipy na blížící se koncerty u nás a Royal Blood slibují očekávanou novou desku. 

TOP 8 videoklipů týdne (134.): Beth Ditto zkouší prorazit sólově, The Kooks nebo Alt-J zvou na české koncerty Beth Ditto se prosadila jako hlas Gossip


S ALT-J DO MEXICKÝCH HOR

Kapela Alt-J vydala dvě nové písně, jež předznamenávají nové album Relaxer, které představí i na festivalech Colours of Ostrava nebo Pohoda. Jsou jimi In Cold Blood a 3WW. Druhá jmenovaná má i klip, jehož režii si vzal na starosti Young Replicant. Octneme se v něm v mexických horách, kde je slečna díky účinkům vývaru z rostliny uvedena do umělého spánku, aby pak mohla se svým milovaným podstoupit rituál. Mladý muž ji musí v rakvi dostat na vrchol hor. Ale cestu i přes komplikace nakonec dokončí.

Pohoda letos láká na Alt-J či Birdy, přijedou i Mark Lanegan nebo Ylvis

HRAVÍ OH WONDER

Dvojice Josephine Vander Gucht a Anthony West, známí jako Oh Wonder, vydají 16. června nové album Ultralife. Album bylo nahrávané v New Yorku a Londýně a již z něj vydali dvě písně. Songy Ultralife a Lifetime naznačují, že si nové album ponechá charakteristický Oh Wonder-sound, ale nebude nouze o zvukové i žánrové experimenty. V novém klipu se s nimi podíváme na svět dětskýma očima, takže nebude nouze o oblaka z cukrové vaty nebo melounovou discokouli.

Oh Wonder v Praze: Narvané Rock Café se usmívalo od ucha k uchu

ROYAL BLOOD K BASE A BICÍM PŘIDAJÍ PIANO

Pokud razíte myšlenku, že nejde hrát rock'n'rollovou kytarovku ve dvou, navíc jen s basou a bicími, tak se vám každý, kdo už slyšel Royal Blood, vysměje. Toto britské duo vstoupilo na scénu v roce 2013 s úspěšnou debutovou deskou Royal Blood, teď spolu s novou písničkou Lights Out oznámili příchod desky další. Ta ponese název How Did We Get So Dark? a vyjde 16. června. Jejich hudba prý nyní unese i piano, ale to neznamená, že by měli v plánu uhnout ze svého stylu.

vložte odkaz, text nemažte

THE KOOKS ZAŘADÍ NOVINKU ROVNOU MEZI SVÉ BEST OF

Nová skladba kapely The Kooks, Be Who You Are, má to štěstí, že se rovnou dostane na výběrovku s názvem Best Of... So Far, která vyjde 19. května. Postaví se tak vedle již do historie vepsaných, hitů jako jsou Naive, She Moves In Her Own Way, Ooh La nebo Always Where I Need To Be. Klip k novince byl složen z natáčení Marrákeši a starších záznamů jejich vystoupení.

KRISTÍNA PROŽÍVÁ LÁSKU BOMBOVOU

Po tom, co získala Kristína na slovensku cenu OTO za zpěvačku roku, přichází s novým klipem Láska bombová, který jí režírovala Yovonne Vavrová. Kromě Kristíny v něm hraje mladý herec Adam Jančina. Režisérka obsah písně ztvárnila sopečnou metaforou. Novinkou prý zpěvačka jak umělecky, tak i lidsky dozrála. Posuďte to zhlédnutím sami. 

Kristína přivezla do Opavy své největší hity

CIRCA WAVES VÁS ZVOU ŽIVÁKEM NA PRAŽSKÝ KONCERT

Britská indie popová kapela zahraje prvně tento týden v Praze, a to již 22. dubna v Rock Café. Liverpoolští Circa Waves v roce 2014 vydali první EP a už s ním zahajovali NME Awards Tour. O rok později pokračovali debutovým albem Young Chasers, díky kterému si magazínem The Guardian vysloužili přirovnání k The Kooks, We Are Scientists, Libertines nebo Razorlight. Kapela neusnula na vavřínech a právě vydala svůj nový klip k písni Goodbye z alba Different Creatures, které právě vydává. Jedná se o klasické koncertní video. 

BETH DITTO VYDÁVÁ PRVNÍ SÓLOVKU

Extravagantní a korpulentní zpěvačka Beth Ditto vydá 16. června své první sólové album, které nazvala Fake Sugar. Jako první vlaštovku vypouští videoklip Fire. Klip se odehrává v jednom americkém baru, těšme se tedy na country tanečky i ostré pěsti. Obdivovat můžeme i kostým, který má zpěvačka na sobě. Svižnější kousek je předzvěstí dobrého alba. 

Gossip: Pařba XXL

JOHN WOLFHOOKER ZRAJÍ JAK VÍNO

John Wolfhooker je čtyřčlenná česko-slovenská altetnativně rocková kapela, která vloni vydala druhou studiovou desku When The Hunter Becomes The Hunted. Nyní vydává lyric video k Not Afraid. Pro kapelu je tato věc dost zásadní, protože na ní podle svých slov pracovali asi nejvíc. Nechte se unášet na vlnách "českých Linkin Park".

VIDEO: John Wolfhooker vydávají novou desku. Z lovce se stávají kořistí

Text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Alt-J, Oh Wonder, Royal Blood, The Kooks, Kristína, Circa Waves, Beth Ditto, John Wolfhooker

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít