TOP 8 videoklipů týdne (142.): Korn opěvují černou duši, Kasabian se vžili do role vězňů

Vydáno 20.06.2017 | autor: Anna Hejkalová

Koncem června sice už vychází méně desek než v průběhu jara, klipy se ale stále množí jakou houby po dešti. Z českých interpretů se činili Jelen nebo Thom Artway, z těch zahraničních Kasabian, které už za pár dní uvidíme na pražském Metronome festivalu, Korn nebo Selena Gomez

TOP 8 videoklipů týdne (142.): Korn opěvují černou duši, Kasabian se vžili do role vězňů TOP 8 videoklipů týdne (142.): Korn opěvují černou duši, Kasabian se vžili do role vězňů


NEJATRAKTIVNĚJŠÍ BARVA DUŠE? KORN JEDNOZNAČNĚ VOLÍ ČERNOU

Kapela KoRn vydala již pátý videoklip k loňské desce The Serenity Of Suffering. V Black Is The Soul se hlavní postava prochází mělkou vodou zahalenou všudypřítomnou tmou. Identitu herečky není možné odhalit, neboť jí chybí tvář. Díky tomu ale vidíme barvu její duše. Ta je neproniknutelně černá, jak napovídá název písně. V prostřizích se podíváme i na samotnou kapelu. U jednotlivých členů ale barvu duše můžeme pouze odhadovat pouze z předchozích setkání. Třeba z toho březnového, jehož recenzi si můžete přečíst níže.

LIVE: Korn v Praze: Legendy, které stále srší energií

AMERICKÝ ROADTRIP ZA HUDEBNÍHO DOPROVODU PRIESSNITZ

O vizuál k písni Žena z alba Beztíže se postarala Tereza Srbová, která jej se svým manželem natočila v americké poušti. Snažila se tam zachytit příběh ženy, jež má strach prolomit konvence i své obavy, její láska je ale silnější. Celým klipem nás provázejí malůvky odkazující na kapelou ručně malované přebaly alba, kterému nyní vychází reedice. Dále Priessnitz plánují vydat velkou fotoknihu, na níž právě pracují Petr Babák, Matěj Hanauer a fotograf kapely Dušan Tománek.

Priessnitz jsou ve formě i ve stavu Beztíže, dokázali to v Ostravě

KASABIAN - VĚZNI NA TURNÉ, KTEŘÍ ZAVÍTAJÍ I DO ČESKA

Kasabian se v You're In Love With a Psycho převlékli za blázny. Nyní se v písni Bless This Acid House ze stejného alba (For Crying Out Loud) ukázali v roli vězňů před svérázným publikem. Klip je nasáknutý atmosférou devadesátých let. Tu navozují i brýle zpěváka Toma Meighana, které se podobají těm již legendárním cobainovským. V jaké roli vystoupí na pražském Metronome Festivalu, se budete moci přesvědčit již 24. června.

Britští rockeři Kasabian jsou po Stingovi další hvězdou Metronome festivalu v Praze

DÍKY LACU DÉCZIMU WOHNOUTÍ HUDBA LÉČÍ

Unikátní spojení přinesla písnička Hudba léčí. Své síly v ní spojila kapela Wohnout se světoznámým jazzovým trumpetistou Lacem Déczim. Nahrávání proběhlo odděleně, Wohnouti svoji část zaznamenali v České republice a Laco do ní následně v Americe přidal trumpety. Zajímavostí je, že se poprvé osobně potkali, až když Laco přijel koncertovat do ČR. Při té příležitosti natočili i klip. Hudba léčí je a bude pouze osamoceným singlem, protože ji Wohnouti neplánují zařadit na další desku, jejíž vydání plánují na příští rok. Ale už v letošních festivalových playlistech občas najdeme novinky, které by se na desce měly objevit.

Honza Homola (Wohnout) interview: V Rumunsku jsme viděli vařit pivo na sporáku v hrnciSELENA GOMEZ JAKO ZAMILOVANÁ STŘEDOŠKOLAČKA

Příběh videoklipu natočenému k novému singlu Bad Liar Seleny Gomez je zasazený do sedmdesátých let minulého století. Mladá interpretka si v něm zahrála hned několik rolí - profesorku, matku, otce a také středoškolačku, kterou její vrstevníci podezřívají z homosexuality. Na konci klipu se pak dozvídáme, že je dívka skutečně zamilovaná do ženy, konkrétně do své basketbalové trenérky. Selena Gomez se tak snaží i po skončení seriálu 13 Reasons Why, jehož byla producentkou, poukázat na problémy s respektováním lidí s odlišnou sexuální orientací.

JELEN VĚNOVAL NOVOU PÍSEŇ OTCŮM

K příležitosti svého koncertu na Střeleckém ostrově konaného na Den otců se skupina Jelen rozhodla vydat nový singl s názvem Domů, který právě k onomu svátku všem tatínkům věnovala. Při tvorbě písně se zpěvák Jindra Polák nechal inspirovat svým výletem do Irska. Tam v jedné hospůdce potkal pána, který utekl z otcovy truhlárny a dal se k letectvu. A když posléze zjistil, že z truhlářské rodiny pochází také akordeonista Jelena Janek Kovařík, měl do rána song hotový. Videoklip se natáčel především v dodávce a na farmě, vystupuje v něm dlouholetá kamarádka skupiny Kateřina Marie Tichá a o režii se postaral Jonáš "Lipo" Červinka.

vložte odkaz, text nemažte

THOM ARTWAY V KLIPU ZE ŠEDESÁTEK

Třiadvacetiletý Thom Artway představil píseň In Your Mind, kterou napsal až na daleké Sumatře. Písničkář tentokrát společně s režisérem Adamem Vopičkou vsadil na černobílý videoklip laděný do šedesátých let. Upustil také od své tradiční akustické kytary, kterou vyměnil za elektrickou. Song, ve kterém zpívá o stesku po dívce, by mohl být předzvěstí jeho dalšího alba. Za svou poslední desku Hedgehog, kterou vydal Thom Artway loni v září, obdržel dvě ceny Anděl.

GREEN DAY VZPOMÍNAJÍ NA SVÉ ZAČÁTKY

Na podzim loňského roku vydali Green Day své nové album s názvem Revolution Radio, a teď se rozhodli ke stejnojmenné skladbě z této desky natočit videoklip. Skupina jej pořídila na Gilman Street v Berkley, kde začínala, a záběry ze současnosti střídají krátké prostřihy, ukazující nám kapelu v době jejích začátků, když ještě netušila, že bude vyprodávat mnohatisícové haly. Svou poslední desku už stihli Green Day představit také fanouškům z České republiky, když v lednu zahráli v pražské Tipsport Aréně.

text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata: KoRn, Priessnitz, Kasabian, Wohnout, Laco Deczi, Thom Artway, Jelen, Selena Gomez, Green Day

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít