TOP 8 videoklipů týdne (143.): Chris Cornell se loučí pohledem na uprchlíky, Moby bojuje za životy zvířat

Vydáno 27.06.2017 | autor: redakce

Jaké klipy přichystal závěr června? Zatímco Chris Cornell se s námi se svou novinkou, natočenou těsně před jeho smrtí, loučí, Moby bojuje za to, aby zvířata mohla žít. Radiohead natočili obrazový doprovod nezvykle k dvacet let staré písni a Petr Bende prchá do přírody. Jaké příběhy se vážou k dalším zařazeným klipům, zjistíte níže. 

TOP 8 videoklipů týdne (143.): Chris Cornell se loučí pohledem na uprchlíky, Moby bojuje za životy zvířat TOP 8 videoklipů týdne (143.): Chris Cornell se loučí pohledem na uprchlíky, Moby bojuje za životy zvířat


MOBY
- ZARPUTILÝ BOJOVNÍK PROTI ZKÁZE LIDSKÉ SPOLEČNOSTI

Kapela The Void Pacific Choir v čele s Mobym vydala minulý týden desku More Fast Songs About The Apokalypse. Ta má upozorňovat na politickou situaci Ameriky i zbytku světa nebo také na zabíjení zvířat, ať už na maso, nebo kvůli kůži. Aby se tyto myšlenky šířily snadněji, je deska ke stažení zdarma. Obě témata jsou zachycena i v klipu Are You Lost In The World Like Me. O krásnou, výstižnou a především dost trpkou animaci se postaral Steve Cutts.

Ambient, techno, kytary: 5 tváří hudebního chameleona Mobyho

PORTUGAL. THE MAN A DROGOVĚ ZÁVISLÝ GLENN HOWERTON

Americká kapela Portugal. The Man vydala 16. června svou osmou studiovou desku Woodstock. Právě z ní je i skladba Rich Friends. Tvorba videoklipu, do kterého byl obsazen herec Glenn Howerton známý z poměrně kontroverzního seriálu It's Always Sunny in Philadelphia, začala na začátku června. Tou dobou přišli se svým návrhem do studia Kamp Grizzly zástupci reklamní společnosti Weiden+Kennedy. Zpracování na sebe nenechalo dlouho čekat. Nyní se už můžete podívat na zdařilý výsledek jejich spolupráce, kde se pomocí vyskakovacích oken proklikáme příběhem o lásce a drogách.

RADIOHEAD PŘINÁŠÍ STAROU PÍSEŇ V NOVÉM HÁVU

Jestli si myslíte, že písnička Man of War od Radiohead není žádná novinka, tak uvažujete zcela správně. Tato skladba totiž vyšla v roce 1997 na albu Ok Computer. Radiohead ale k jejímu dvacátému výročí přichystali reedici s názvem OKNOTOK, kde je Man of War druhou ze tří neohlášených písní (zbylé dvě jsou Lift a I Promise). Man of War evidentně nepatřila k jejich oblíbenkyním, protože ji naživo hráli méně než dvacetkrát. Doufejme, že se to díky reedici změní.

RECENZE: V bazénu Radiohead plave celý jeden svět

PETR BENDE V PANENSKÉ PŘÍRODĚ HLEDÁ VOLNOST A SVOBODU

Z loňského alba reStart vytáhl Petr Bende píseň Utonout, která pro něj symbolizuje touhu po volnosti a svobodě, a natočil k ní ve spolupráci s režisérem Michalem Kunesem Kováčem a kameramanem Tomášem Šťastným videoklip. Ten se odehrává v Pieninském národním parku na severu Slovenska. Mnohé záběry byly točeny v místech, kam se z bezpečnostních důvodů běžný návštěvník nedostane, a tak Petr Bende se svým týmem musel spolupracovat s horskou službou, aby se na ně podíval. 

vložte odkaz, text nemažte

THE PROMISE JAKO VZPOMÍNKA NA CHRISE CORNELLA

V březnu letošního roku se zpěvák Chris Cornell sešel s producentem Ericem Esrailianem, aby v newyorské čtvrti Brooklyn natočil klip k písni The Promise, který se vzhledem k interpretově neočekávané smrti stal také jeho posledním. Video bylo na přání hudebníka vydané 20. června, na Světový den uprchlíků, a je z velké části tvořeno autentickými záběry zachycujícími bombardování měst v Sýrii a Libyi a uprchlíky snažícími si zachránit život. Lídr AudioSlave a Soundgarden se v něm objevuje pouze v několika záběrech.

ROCKBLOG: Michal Skořepa (Stroy) - Já, Ty a Chris Cornell

IMT SMILE S ONDŘEJEM KANDRÁČEM BOŘÍ SLOVENSKÉ HITPARÁDY

Energická píseň Hej, Sokoly! skupiny IMT Smile a Ondreje Kandráče ze souboru Kandráčovci ovládla slovenské hitparády. Skladba se během prvního týdne od svého vydání stala nejstahovanějším songem na iTunes, live verzi zpívanou v Rádiu Express zhlédlo už skoro milion lidí a oficiální videoklip vidělo už více než tři sta tisíc osob. Většina záběrů z klipu pochází z nového filmu Čiary, který vypráví o pašerácích cigaret. Premiéru bude mít na MFF Karlovy Vary, 3. srpna se pak dostane do slovenských kin.

SHAWN MENDES OBJEVUJE KRÁSY EVROPY

Po městě zamilovaných se ve svém klipu k písni There's Nothing Holdin' Me Back prochází zpěvák Shawn Mendes s herečkou Ellie Bamber. Ta se proslavila především hlavní rolí ve filmu Noční píseň. Dvojice se kromě Paříže podívá také do Amsterdamu či Velké Británie a prožívá různá dobrodružství při jízdě na kole, vlakem či veřejnou dopravou. Videoklip byl natočen během Mendesova evropského turné, objevují se v něm tak i prostřihy z jeho koncertů z navštívených měst.

OLLY MURS A LOUISA JOHNSON SI ZAHRÁLI TENIS

Mnoho tenisových fanoušků potěší klipová novinka Ollyho Murse a Louisy Johnson k songu Unpredictable. Děj se odehrává v 70. letech na jednom z dvorců wimbledonského All England Clubu. Ve videu nechybí hádka zpěváka s hlavním rozhodčím, nahý fanoušek pobíhající na kurtu, rozbitá raketa či specialita Rodgera Federera - odehrání míčku mezi nohama. Období druhé poloviny 20. století pak krásně dokresluje i typické oblečení nošené tehdejšími tenisovými hvězdami. A jak zápas dopadl? Před vydáním klipu si oba zpěváci mysleli, že jej vyhráli, vítěz však může být jen jeden….

text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata: Moby, Portugal. The Man, Olly Murs, Radiohead, Petr Bende, Chris Cornell, IMT Smile, Shawn Mendes

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít