TOP 8 videoklipů týdne: Foo Fighters uspořádali party důchodců, Placebo a Arcade Fire řeší neřesti dnešního světa

Vydáno 06.06.2017 | autor: redakce

V prvním červnovém týdnu se s Placebo podíváme na skládku přebytečné elektrotechniky, Richard Krajčo nás pozve na svou rozlučku se svobodou a na bouřlivou party v domě s pečovatelskou službou se vydáme s Foo Fighters. Své novinky představili také Liam Payne, Austin Mahone, Radiohead, Arcade Fire či Radek Banga s Gipsy.cz.

TOP 8 videoklipů týdne: Foo Fighters uspořádali party důchodců, Placebo a Arcade Fire řeší neřesti dnešního světa Foo Fighters se v Praze představí už 27. června

 

RICHARD KRAJČO SE LOUČÍ SE SVOBODOU

Veselá píseň Šňůry a energický klip k ní jsou pozvánkou na výroční koncerty skupiny Kryštof, která v září na Strahově oslaví 25 let od svého vzniku. Videoklip zachycuje dvě odlišné rozlučky se svobodou - Richard Krajčo si užívá se zbytkem skupiny v dětském centru, zatímco to jeho partnerka Karin Babinská rozjíždí na večírku s přítelkyněmi, alkoholem a horou popcornu. Video končí příchodem partnerů před kostel - zda se však vzali i ve skutečnosti, si dvojice nechala pro sebe.

LIVE: Kryštof v Herálci: Srdcebeat po roce a půl utichl

PLACEBO SE VYDALI DO AFRIKY

Placebo patří mezi skupiny, které většinou mají do posledního puntíku propracované videoklipy, a ani ten poslední k písni Life's What You Make It není výjimkou. Natáčel se na největší skládce elektronického odpadu v Ghaně a kapela doufá, že přiměje diváky zamyslet se nad vyhazováním přebytečné elektroniky. V klipu ji mladí chlapci a muži rozebírají a vyrábějí z ní další užitečné předměty. Režie se ujala Sasha Rainbow.

vložte odkaz, text nemažte

LIAM PAYNE VYDÁVÁ DEBUTOVÝ SINGL

Více než rok pracoval Liam Payne, člen skupiny One Direction, na svém sólovém albu. První vlaštovku z něj vypustil do světa 1. června v podobě videoklipu k písni Strip That Down, na které spolupracoval s Quavem z americké hiphopové skupiny Migos. Autorsky mu pak pomohl například jeho britský kolega Ed Sheeran. Klip k popové písni s nádechem r'n'b zhlédlo za tři dny od oficiálního vydání na 4 miliony osob.

RADEK BANGA VYSTAVUJE STOPKU HATERŮM

O režii a scénář klipu k songu Hater od Gipsy.cz se postaral sám frontman skupiny. Novinka je založená na reálných zkušenostech nejen samotného Radka Bangy, ale i ostatních ve videu vystupujících herců, kteří se stali obětí neustále se rozrůstajícího fenomému hatování. Text je složený z nenávistných komentářů na sociálních sítích, jímž jsou nejen veřejně známé osobnosti dennodenně vystavovány a které mohou dotyčným lidem psychicky ublížit.

POST SCRIPTUM (82): Hrdina loňského Slavíka Radek Banga bude oceněn. Za gesto proti Ortelu dostane cenu Nadace Charty 77

FOO FIGHTERS TO ROZJELI V PEČOVATELSKÉM DOMĚ

Jako blesk z čistého nebe se objevil nový singl Foo Fighters s názvem Run, kterým se kapela vrací ke svým bouřlivějším začátkům. Pod taktovkou Davida Grohla se v domě s pečovatelskou službou rozjede pořádná party, na které dokonce jeden z důchodců skočí do "publika". Čeští příznivci si novinku od Foo Fighters budou moci už brzy poslechnout naživo. Kapela totiž 27. června dorazí do pražské O2 arény, která je jednou ze zastávek jejich evropského turné.

Hvězdami nabitý hudební červen: V Česku zahrají System Of A Down, Sting, Linkin Park i Foo Fighters

AUSTIN MAHONE SE VYDAL NA ROAD TRIP

V r'n'b novince Better With You od Austina Mahona se jedenadvacetiletý zpěvák se svou filmovou přítelkyní Nailou Nazer vydává na krátký výlet po okolí Los Angeles, na kterém navštíví pláž, ale třeba také kasino. Režie tohoto letně laděného videoklipu se ujal Vitaly Kibenko. Písničku si budou moci fanoušci naživo poslechnout na zpěvákově turné For Me + You, na němž se poprvé představí s živou kapelou za zády.

RADIOHEAD OBNOVILI DVACET LET STAROU PÍSEŇ

Většina kapel vydává videoklipy ke svým zbrusu novým písním, Radiohead se však rozhodli udělat výjimku a oživili svůj dvacet let starý song I Promise. Ten se v roce 1997 nevešel na jejich album OK Computer, jež chce letos kapela revidovat pod názvem OKNOTOK a na kterém se budou nacházet i další dvě nevydané skladby. Klip zachycující osoby sedící v projíždějícím autobuse zrežíroval Polák Michal Marczak.

ARCADE FIRE ZRCADLEM DNEŠNÍHO SVĚTA

Kanadská rocková kapela Arcade Fire brzy vydá už své v pořadí šesté album. Jako malou ochutnávku z něj si pro své fanoušky připravila singl Everything Now. Ten poukazuje na dnešní příliš uspěchaný svět a jeho neřesti v podobě neustále se opakujících frází či čím dál častějších falešných úsměvů. S produkcí písně pomohl skupině Thomas Bangalter, samotný videoklip pak zrežíroval tým The Sacred Egg.

Témata: Kryštof, Placebo, Radiohead, Arcade Fire, Liam Payne, Radek Banga, Foo Fighters, Austin Mahone

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít