TOP 8 videoklipů týdne: Marpo vzpomíná na O2 arenu, Celeste Buckingham zpívá o nevyspělém muži

Vydáno 26.06.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V přehledu nových videoklipů zůstaneme tento týden z velké části na domácí scéně. Své novinky totiž představilo hned pět českých či slovenských intepretů - Kali, Marpo, Th!s, Tomáš Matonoha společně s kapelou Inspektor Kluzó a Celeste Buckingham. Ze zahraničních hvězd přispěly Ariana GrandeHalsey a The Kooks.

TOP 8 videoklipů týdne: Marpo vzpomíná na O2 arenu, Celeste Buckingham zpívá o nevyspělém muži TOP 8: Marpo vzpomíná na O2 arenu, The Kooks šmírujou holky na skejtech


Kali
přichystal letní party banger

Pořádný mejdan v režii Adriana Kutného se rozjíždí v novém klipu populárního slovenského rapera Kaliho. Jde o jeden ze "šuplíkových songů", které se rozhodl Kali až nyní vydat. Spojení s Mišom Bielym a Čis T-m funguje a dává do kupy klasickou letní banger náladovku.

 

Ariana Grande si pomáhá s Nicki Minaj a Pharrellem

Ariana Grande se zase spojila se zkušenější kolegyní v oboru, rapperkou Nicki Minaj. Skladbu The Light Is Coming produkoval uznávaný Pharrell Williams, který se mimochodem už za pár týdnů objeví na festivalu Colours Of Ostrava, a to se svou původní partou N.E.R.D.

 

The Kooks milují holky na skejtech

Headlineři letošního Rock For People natočili klip ke druhé skladbě s názvem All The Time z připravovaného alba Let’s Go Sunshine, které má vyjít v poslední srpnový den letošního roku. Obrázky z mejdanu party holek jezdících na skejtu a užívajících si jednoduše života doplňuje i samotná kapela.

 

Marpo se chlubí O2 arenou

Klipem k songu Synové anarchie se Marpo vrací ke svojí nedávné monstrózní návštěvě O2 areny s TroubleGangem. Květnovým vystoupením posunul laťku českého hip hopu rozhodně zase o něco výš a potvrdil pověst jednoho z nejuznávanějších rapových interpretů součanosti. Záběry dal dohromady Tony Košař.

LIVE: Marpo, král českého hip hopu, zbořil hranice. Do O2 areny si přizval Lenny a bývalé kolegy z Chinaski


Skupina Th!s natáčela s Ewou Farnou

L neboli Lemmy je skladba z debutového EP kapely Th!s. Ta k singlu vydává zbrusu nové video, které se natáčelo v prostorách královodvorských železáren nedaleko Berouna. Jejich atmosféra krásně dokresluje celé pojetí videa. S ním přišel režisér Vojta Kotek. "Po natočení klipu k písni Dance! si kluci všimli, že s kudrnatou parukou, kterou jsem tehdy měl na sobě, nápadně připomínám muže, který je velmi blízký Ewě Farne. Rozhodl jsem se tuto myšlenku využít a dotáhnout," vysvětlil baskytarista. Zpěvačka s natáčením souhlasila a nakonec si ve videu střihla hlavní ženskou roli.

RECENZE: Debutová deska Th!S není žádný shit, ale pravý nefalšovaný rock'n'roll!

Tomáš Matonoha se představuje jako zpěvák

Tomáše Matonohu znají čeští diváci především jako moderátora a herce. Tentokrát se představuje i v roli muzikanta a autora písně Chodit včas. Tu vydává s kapelou Inspektor Kluzó, která funguje od roku 2015. V klipu vystoupila v hlavní roli zpěvačka Vendula Příhodová, která si před kamerou nechává nezbednýma rukama upravovat vlasy. Na podzim letošního roku vydají Inspektor Kluzó s Tomášem Matonohou debutovou desku, jež bude obsahovat jedenáct písní. Její název však zatím tají.

Celeste Buckingham zpívá o nevyzrálosti mladých mužů

Po singlu Go Away představuje Celeste Buckingham ve vizuální podobě také song Immature, v němž zpívá o úskalích, na která mohou ve svých vztazích narazit zejména mladí lidé. Jedním z nich je, jak už název písně napovídá, nevyspělost jednoho, nebo dokonce obou partnerů. V klipu na tuto nevyzrálost poukazuje například jízdou na korbě automobilu či roztržkou na večírku. Jak podotkl režisér Samuell Hoffman, se zpěvačkou se snažili přijít se scénářem, jenž by poukázal na činy chlapců, kteří nemyslí na následky. Role provokujících, drzých, nezodpovědných a nevěrných mužů si zahráli Adam Mišík, Vladimír Polívka a Jan Komínek.Halsey věnovala novinku všem bisexuálům

Halsey přichází s dlouho očekávaných videem k písni Strangers, na kterém se podílela také bývalá členka Fifth Harmony Lauren Jauregui. Pro klip se obě zpěvačky oblékly do boxerských šatů a vyrazily do ringu. Ve videu, které je metaforou pro toxický vztah, pak paradoxně bojují proti sobě o vzájemnou lásku. Příběhem o dvou bisexuálkách chtějí podpořit LGBT komunitu, ke které se obě hlásí.

Témata: Kali, Ariana Grande, The Kooks, Marpo, Th!s, Tomáš Matonoha, Inspektor Kluzó, Celeste Buckingham, Halsey

text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít