TOP 8 videoklipů týdne: Sebastian v osobní zpovědi, Post-It bijí na poplach a Cocotte Minute jsou plní ohně

Vydáno 26.02.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Většina klipů z naší pravidelné rubriky se tentokrát urodila na domácí scéně. S novinkou Rub a líc přichází Sebastian, Adam Ďurica představil skladbu Dávno si preč a skupina O5 a Radeček nahrála duet k filmu LOVEní se Celeste Buckingham. Rocková parta Post-It se věnuje ekologii a dluhu, který připisujeme budoucím generacím, rapper Ektor nasbíral luxusní záběry v USA a nelení ani Cocotte Minute.

TOP 8 videoklipů týdne: Sebastian v osobní zpovědi, Post-It bijí na poplach a Cocotte Minute jsou plní ohně TOP 8 videoklipů týdne: Sebastian v osobní zpovědi, POST-IT bijí na poplach


Rub a líc je osobní zpovědí Sebastiana

Sebastian se po krátké zdravotní pauze vrací zpět na pódia. Brzy rozjede plánované turné, ještě předtím se však do světa rozhodl vypustit nový singl Rub a líc. Jak zpěvák prozradil, píseň je osobní zpovědí o jeho několikaletém vztahu. V klipu si zahráli Helena Šikýřová s Jiřím Míčekem, kteří ztvárnili starší pár. Ten i přes všechny životní překážky zůstal pohromadě. Zbytek videa, které režíroval Jonáš Červinka, pak tvoří prostřihy na hrající kapelu.

Sebastian interview: Nebyl jsem dobrý muzikant, neměl jsem na koncertech co hrát. Dnes můžu konečně ukázat, co ve mně je

 


V klipu Kyga si zahrál Dylan Sprouse

Nové video norského DJe Kyga je plné emocí. V klipu k písni Think About You, na níž se po pěvecké stránce podílela Valerie Broussard, si zahrál Dylan Sprouse. Ten v klipu sleduje film zobrazující jeho vztah s Khadijha Red Thunder - a to od jeho samotného začátku až k neveselému konci.

LIVE: Kygo roztančil Forum Karlín, o nic víc ale nešlo

 


Post-It
není budoucnost planety ukradená

Singl Ragnarok se zabývá ekologickými tématy a vznikl v součinnosti s organizací Děti Země bojující za ochranu životního prostředí a přírody. "Ragnarok je v severské mytologii označení pro konec světa. A tahle skladba je o tom. My už to máme za pár, ale naše děti a další generace nás asi jednou budou proklínat. Je to neveselá píseň se smutným tématem," říká frontman Czenda, který je zároveň autorem textu. Videoklip natáčeli na různých lokacích, například v Mostecké pánvi, na letišti v Aeroklubu Mladá Boleslav nebo Krkonoších. Za nápadem, střihem a kamerou stojí Jiří Brablc a Petr Kapoun z kapely.

 


O5 a Radeček
 a Celeste Buckingham nazpívali song k filmu LOVEní

Po úspěchu duetu s Máriou Čírovou se O5 a Radeček znovu spojili se zpěvačkou, tentokrát se Celeste Buckingham. Milostná píseň LOVEní se objeví v chystaném stejnojmenném filmu, jenž půjde do kin již za necelý měsíc. Představitelka hlavní role Ester Geislerová se s oběma muzikanty sešla ve studiu, aby s nimi natočila záběry pro klip, v němž se mimo jiné objevují také fragmenty z filmu.

Celeste Buckingham interview: Na nové desce jsem se přiznala k věcem, které bych jinak neřekla

 


Ektor
servíruje last minute pozvánku na páteční křest

Už 1. března pokřtí Ektor svoji novou, už sedmou desku Marko v pražském Foru Karlín. Ještě předtím stihl vydat další klip. Ten natáčel s kameramanem Dušanem Krajčovičem v USA, zvládl se zastavit i u producenta Seana Browna, který se postaral o produkci skladby.


Adam Ďurica
představil emotivní skladbu Dávno si preč

Skladba Dávno si preč slovenského zpěváka se také dočkala klipu. Vznikl pod taktovkou vyhledávaného Jakuba Mahdala, který tentokrát video zasadil do urbanistického prostředí, jež atmosféru songu skvěle podtrhuje. "Hned při prvním poslechu písně jsem měl jasno v tom, že klip k ní musí být o hodně temnější než například k předcházející Holubičce. Ihned mě napadlo, že musí působit stísněně. Když o někoho přijdete, máte pocit, jako byste jen plavali v prostoru. To v klipu znázorňují levitující rekvizity a podivná gravitace," přiblížil režisér.

Adam Ďurica interview: Mám radost, že stále přibývá víc a víc fanoušků z Česka


Dido ohlašuje svůj comeback novou deskou

Britská zpěvačka Dido hlásí návrat, po šesti letech vyjde její nové album, a to už 8. března. Prvním singlem z něj je píseň Give You Up s rozchodovou pointou a klipem. Sedmačtyřicetiletá zpěvačka už 5. května vystoupí v pražském Foru Karlín. 


Cocotte Minute
přichází s novinkou Shoř teď

Cocotte Minute představují nový videoklip z aktuálního EP Veď mě s názvem Shoř teď. Text plný sugesce, mrazivé upřímnosti a elegantní práce se slovy na pozadí svébytné Czendálovy hudby postavené na originálních, poutavých a mnohdy až nečekaných postupech napsal frontman skupiny Zeller. Klip k songu pak složila kapela ze záběrů natočených na svých koncertech.

Zeller (Cocotte Minute) interview: Jsem posedlej tím, abych měl věci pod kontrolou

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Sebastian, Kygo, O5 a Radeček, Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Ektor, Dido, POST-IT, Cocotte Minute

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít