TOP 9 videoklipů týdne (135.): S Lake Malawi se vypravíme na Kubu, Kendrick Lamar je u výslechu a Rest nechce bílou sílu

Vydáno 25.04.2017 | autor: Hana Bukáčková

Devítka klipů tohoto týdne je pestrá. S dvojicí Lana Del Rey a The Weeknd se podíváme do Hollywoodu, Mydy Rabycad se zase vypravili do Berlína. U cestování zůstaneme i s Lake Malawi, ti totiž mají video z Kuby. Michal Hrůza sjíždí Sázavu a svou novou desku připomíná Mňága a Žďorp. Máme toho ale pro vás ke zhlédnutí mnohem víc. 

TOP 9 videoklipů týdne (135.): S Lake Malawi se vypravíme na Kubu, Kendrick Lamar je u výslechu a Rest nechce bílou sílu TOP 9 videoklipů týdne (135.): S Lake Malawi se vypravíme na Kubu, Kendrick Lamar je u výslechu a Rest nechce bílou sílu


LANA DEL REY SE SPOJILA S THE WEEKNDEM

Výsledkem dalšího spojení Lany Del Rey s The Weekndem je duet Lust For Life. Zajímavé zpracování videa, které je neprávem vydáváno za pouhé audio, nás dovede do Hollywoodu, ale jenom na jeho okraj, respektive ke slavnému nápisu. The Weeknd patří k nejsledovanějším umělcům na sociálních sítích a Lana se zapsala mezi nejvýraznější zpěvačky posledních let. I proto se její album se stejným názvem řadí k nejočekávanějším titulům roku. 

AUDIO: Lana Del Rey, The Weeknd a Hollywood. Poslechněte si Lust For Life

MICHAL HRŮZA NAZPÍVAL DALŠÍ PÍSEŇ K FILMU

Není to poprvé, co Michal Hrůza natočil titulní píseň k filmu. Z poslední doby zmiňme songy  k Padesátce či snímku Pohádky pro Emu. Nyní přichází se Sázavou k filmu Špunti na vodě, o kterém se traduje, že je letní verze kultovní komedie S tebou mě baví svět. Michal má před sebou zajímavé léto, 19. května vydá desku Sám se sebou, pojede sérii speciálních koncertů na vybraných zámcích s kupou hostů a čeká ho jedinečné vystoupení s Českou filharmonií. 

LIVE: Michal Hrůza ve Švandově divadle trpělivě odpovídal na dotazy diváků

MŇÁGA A ŽĎORP REFLEKTUJE SOUČASNÉ VZTAHY

Valmezská parta kolem Petra Fialy představuje k nové desce Třínohý pes druhý klip - Znali se sotva hodinu. Na singlu se pěvecky podílela Nikola Mucha. Ta svým hlasem a temperamentem dokonale souzní s Fialou. Z výsledného videa svítí kapelní energie a pohoda. Na efektu přidává hra světelných reflektorů. Připomeňme, že na podzim oslaví Mňága ve Foru Karlín už 30 let. 

Petr Fiala (Mňága a Žďorp) interview: Kvůli lásce a češtině jsem neemigroval

vložte odkaz, text nemažte

LAKE MALAWI NAVODÍ LETNÍ POHODU

Už jsme si všichni zvykli vnímat Lake Malawi jako "pohrobka" Charlie Straight. Nyní vydávají nový klip Surrounded By Light, který se natáčel na exotické Kubě pod režisérským dohledem Martina Linharta. Vizuálním ztvárněním přesahuje české hranice a ukazuje, že když se chce, tak všechno jde. Právě podle nového singlu se bude jmenovat i připravovaná deska, která by měla vyjít na konci letošního roku.

Albert Černý (Lake Malawi) interview: Už vím, jaký to je pocit, když tě semele vlna

KENDRICK LAMAR U VÝSLECHU

Není to ani měsíc, co jsme vám nabídli Lamarův předchozí klip, a už je tu další. Před pár dny mu navíc vyšlo nové album DAMN., které se hemží politickými tématy. Nyní přichází Kendrick s klipem s jednoduchým a výstižným názvem DNA. Snímek zobrazuje výslech zatčeného Lamara, kdy roli policejného vyšetřovatele ztvárnil v Americe známý herec Don Cheadle - ten vás mimo jiné překvapí svým zápalem pro roli.

Nové desky: Kendrick Lamar má na albu U2 i Rihannu, Parov Stelar přichází s hořícím pavoukem

RETRO INSPIRACE V PODÁNÍ MYDY RABYCAD

Crazy taneční formace Mydy Rabycad vydává další singl a klip I Don't Care, který je výsledkem jejich cesty do Berlína. Tu uskutečnili loni na sklonku roku, v Německu nahráli několik singlů ve známých Red Bull Studios. Jaká tam panovala atmosféra, můžeme vidět díky práci Vladimíra Jedličky, který ji zachytil. Vznikla tak spousta melancholických retro záběrů podtrhujících náladu skladby. Natáčelo se nejen přímo při nahrávání a v interiéru studia, ale i v okolní čtvrti Kreuzberg.

BLOG: Mydy Rabycad zahráli poprvé v Africe. Koncert v Cairo Jazz Clubu okem a uchem manažera a zvukaře Petra Blažka

KLIP COLD COLD NIGHTS VÁS SVÝM NEVŠEDNÍM ZPRACOVÁNÍM POŘÁDNĚ SEMELE

Cold Cold Nights mají klip ke skladbě Joie z jejich letošního alba (The) Last Summer, které pokřtí 26. 4. v Brně. Snímek poskládaný z bizarních záběrů s neotřelými událostmi, které na sebe plynule navazují, režíroval Jakub Jirásek. Jak je vidno z této ochutnávky, o indie folkové kapele ještě nejspíš uslyšíme. 

REST RADÍ: VÍC KLIDU

Restova sólová deska Restart se pomalu blíží, vyjít má na podzim. Po singlu Čas hulit je tady druhý vzorek s názvem Víc klidu. Režie klipu se ujal Ovar Maryško. Rest si pohrává s češtinou jako kočka s myší. Jednoduchý vizuál neodpoutává pozornost od obsahu slov. Rest se v textu zabývá hlavně současnými palčivými tématy napříč společností.

ALCHYMIE VÁS DOSTANE DO POSTELE

Začínají královéhradecká kapela Alchymie po debutu Proti proudu sází na temnější stránku hudby. Pěvecky si přizvala na pomoc Luboše Suchánka z Komunálu a do klipu Válka v postelích obsadila Petra Batěka, bratra známějšího Pavla Batěka, který ztvárnil nevěrníka - návštěvníka nočního klubu. Klip dává všanc témata sexu a peněz, která hýbou světem. Protikladem je spořádaná rodina. 

Text: Hana Bukáčková

Témata: Lana Del Rey, The Weeknd, Michal Hrůza, Mňága a Žďorp, Třínohý pes, Petr Fiala, Nikola Mucha, Lake Malawi, Albert Černý, Kendrick Lamar, Mydy Rabycad, Cold Cold Nights, Rest, Alchymie

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít