Trautenberk kleje nad obálkou s modrým pruhem: Klatovská skupina má novou desku a zavzpomíná na zesnulého zpěváka

Vydáno 06.01.2016 | autor: redakce

Právě v těchto dnech finišují práce na novém albu klatovské tanzmetalové kapely Trautenberk. Natáčelo se ve studiu exAvik v Klatovech a v současné době se dokončují práce na bookletu. Samotného zpracování přebalu desky se ujal Daniel Kurz (Atari Terror, K25A), který má v tomto oboru nemalé zkušenosti.

Trautenberk kleje nad obálkou s modrým pruhem: Klatovská skupina má novou desku a zavzpomíná na zesnulého zpěváka Trautenberk kleje nad obálkou s modrým pruhem: Klatovská skupina má novou desku a zavzpomíná na zesnulého zpěváka

"Když jsme řešili, jak by měla nová deska vizuálně vypadat, už jsme věděli, že se bude jmenovat HIMLHERGOTDONRVETR. Padla tedy otázka: 'V jaké situaci zakleješ? V jaké situaci si zakleje snad každý?' No, když ti přijde obálka s modrým pruhem. To vždycky smrdí nějakým průšvihem. Proto i obal desky je pojat jako dopis  a celkový koncept se točí kolem soudního rozhodnutí, na jehož závěru dojde k překvapivému rozuzlení," říká Luboš Valeček, alias Horst, zpěvák kapely Trautenberk.

ANKETA: Toleranci, skvělou hudbu i bůček. Co přejí hudebníci do nového roku? Kdo je pro ně objev roku?

Deska HIMLHEGOTDONRVETR bude celkem obsahovat deset skladeb, na kterých se ukáže i několik hostů. Ve zmíněném Pánovi udíren si zapěl Ráďa Škarohlíd z Hentai Corporation, Staré Pušky z daleké severní Moravy si zazpívaly v písni Kubamelehubou a Franta Knetl z temné Mortifilie si zamurmuřil ve skladbě Temná strana talíře.

"Za sebe můžu říct, že oproti Hladové srně z roku 2013 bude nová deska mnohem barevnější. Trvalo skoro tři roky, než jsme dali dohromady materiál, a na nahrávce je to znát. Za tu dlouhou dobu nás stihlo ovlivnit více autorů, a právě proto je Himlhergotdonrvetr tak různorodá," říká Horst.

První křest proběhne v Plzni v Divadle pod lampou 26. února. Tímto koncertem zahájí kapela svou HimlherGOTTour, v jejímž rámci Trautenberk objede osm měst. Poslední zastávkou tour bude Obrfest 26. března v klatovské Družbě, kde kapela nejen zavzpomíná na svého zesnulého zpěváka Obrouše, ale zároveň svou novou desku před domovským publikem pokřtí.

tz, jm

 

zavřít