Trutnoff oslaví nedožité osmdesátiny Václava Havla. Zahrají Parov Stelar, Soulfly i Jake Bugg

Vydáno 31.07.2016 | autor: admin

Nejstarší český festival Trutnoff Open Air, přezdívaný "český Woodstock" a postavený na udergroundových základech, letos oslavuje nedožité osmdesátiny náčelníka Václava Havla. Více než třicet let zkušeností nám organizátoři předvedou opět na konci prázdnin, konkrétně 18. - 21. srpna.

Trutnoff oslaví nedožité osmdesátiny Václava Havla. Zahrají Parov Stelar, Soulfly i Jake Bugg Svou show předvedl electroswingový projekt Parov Stelar i letos v Tipsport aréně. Foto: Marek Holoubek

Trocha rocku, trocha metalu, trocha folku nebo třeba electroswing. Letošní ročník bude zkrátka multižánrový. Kytarový pop bude reprezentovat mladý zpěvák Jake Bugg z britských ostrovů, metalisty potěší Soulfly až z olympijské Brazílie či kanadský folkař Ben Caplan. K headlinerům nepochybně patří i u nás velmi populární electroswingový projekt Parov Stelar, z dalších jmen neopomeňme Skunk Anansie, Fear Factory, Stromboli, Richarda Müllera, Monkey Business, Visací zámek a mnoho dalších. 

POST SCRIPTUM (45): Kapely bojkotují letošní Trutnoff. "Havlův festival" má totiž narušit pozvaný komunista Jakeš

Festival se netýká pouze hudby, ale také mnoha dalších kulturních i praktických aktivit. Stanové městečko se otevírá už "sedm dní před prvním bubnováním" a nabízí rozmanité zóny pro každého, třeba besedy o něčem či na čtení poezie. Otestovat můžete i vlastní zručnost při workshopech nebo se zúčastnit vítání slunce.

vložte odkaz, text nemažteSvoboda - heslo, které má zvuk a ten doléhá jak k lidem pamatující první ročníky takzvaného českého Woodstocku i zakázanou kulturu z minulého režimu, tak i k mladým, kteří toto heslo vnímají zas trochu jinak. Festival je proto rozmanitý i v generačním poměru a vytváří unikátní atmosféru i prostor k novým myšlenkám.

text: Daniel Kopecký, foto: David Webr

Témata: Trutnoff, Václav Havel, Jake Bugg, Parov Stelar, Soulfly, Ben Caplan, Skunk Anansie, Fear Factory, Stromboli, Richard Müller, Monkey Business, Visací zámek

zavřít