U2 vydají nové album ještě letos. Inspirují se deskou Zooropa z 90. let

Vydáno 05.01.2016 | autor: redakce

Poslední alba U2 vycházela většinou s odstupy čtyř až pěti let, proto fanoušky nejspíš překvapí, že řadovka s pořadovým číslem 14 se má na trhu objevit ještě letos. Minulá deska Songs Of Innocence se totiž datuje do roku 2014 a teprve v prosinci k ní kapela dokončila světové turné. 

U2 vydají nové album ještě letos. Inspirují se deskou Zooropa z 90. let U2 si s novou deskou zřejmě pospíší

Frontman a kytarista The Edge v rozhovoru pro Q potvrdili, že na nové desce již pilně pracují a že má vyjít ještě letos. Co se týče jejího zvuku, prý jim je velkou inspirací jejich vlastní album Zooropa z roku 1993 a jeho tvůrčí období vzniku. 

Eagles Of Death Metal se po teroru vrátili do Paříže, na pódium je pozvali U2

Minulé album Songs Of Innocence vyšlo na podzim roku 2014 bez jakéhokoliv ohlášení ve spolupráci s firmou Apple, což vzbudilo kontroverzní reakce. Album totiž do svých zařízení automaticky dostali i ti, co o něj vůbec nestáli. U2 tímto krokem navázali na tah Beyoncé z roku 2013, která rovněž vydáním desky bez jakékoliv propagace vyrazila fanouškům dech. Zatímco její album ale bylo přijato velmi vřele, U2 si museli vyslechnout i názory, že nečekané vydání je jediný možný krok, jak upozornit na jinak nevýraznou nahrávku.

RECENZE: Novinka U2 je až příliš nevinná

Koncertní série Innocence + Experience Tour skončila v prosinci v Paříži ve velkém stylu. U2 si totiž na pódium pozvali Eagles Of Death Metal, kteří ve francouzské metropoli hráli v osudný pátek 13. listopadu. Tehdy však jejich představení v klubu Bataclan ukončili teroristé. 

Billboard, jm

zavřít