UDG interview: Kdy přichází impuls k nové desce? Vždycky, když se začneme na pódiu nudit

Vydáno 25.05.2016 | autor: redakce

UDG vydali na jaře svou novou desku Emotikon, která sklízí u fanoušků velký úspěch. Také její pilotní singl Atomy si vede nadmíru dobře, když na YouTube nasbíral přes půl milionu zhlédnutí. Nyní je čeká hraní na festivalech, už 28. května je uvidí fanoušci na Okoři se šťávou. "Brzy začneme spřádat plány, co a jak zase vymyslet. Loni jsme byli s fanoušky na vodě. To byla slušná jízda!" říká v rozhovoru Jugi. 

UDG interview: Kdy přichází impuls k nové desce? Vždycky, když se začneme na pódiu nudit Koncerty UDG jsou pořádně divoké! Foto: Tomáš Klíma

Nedávno jste vydali novou desku Emotikon, jaký z ní máte zpětně pocit? 
Moc dobrý. Reakce lidí jsou příznivé. Aktuálnímu singlu Atomy s Jakubem Děkanem se daří, už má přes půl milionu views.

RECENZE: UDG vydali Emotikon. Vrací se na něm ke svému rockovému zvuku

Je na desce nějaký song, který třeba původně neměl takové ambice a nakonec vás po dokončení překvapil?
Vždycky se objeví nějaká taková pecka. Třeba první singl Atomy, rozhodně prošel strastiplnou cestou, než se stal prvním singlem z desky. 

Hodně spolupracujete s dalšími interprety, s kým v součastné době nejvíc?
Na desce zpívá Kuba Děkan, Mirka Miškechová a Rina. Koncertně rádi spolupracujeme s mladými umělci, jako je Voxel, Atmo Music, Sebastian a další. Inspiruje nás to a nakopává k další práci.


UDG vydali nové album Emotikon. Foto: Roman Černý

Co vás vždycky inspiruje k tomu, abyste měli chuť točit nové desky? Co je tím startovním motivem?
Je to moment, kdy se začneme nudit na pódiu. Po nové desce stačí zařadit tři, čtyři nové věci do playlistu a zábava je zpět.

vložte odkaz, text nemažte

Kdy vznikají nový věci? Kdo píše hudbu a kdo text?
Je to různé. Nekteré nápady vznikají od zpěvu a přináší je Petr. Na počátku dvou věci byla basová linka, kterou přinesl Pavel. Nejaktivněji pracuje doma kytarista Bohouš, který je i produkčně zdatný a přináši hezké dodělané věci. Něco vzniká i při společně práci na soustředění v Doubici. Texty píšu já.

Kdo produkoval vaši desku a jak se vám s ním točilo?
Již podruhé Armin Effenberger. Pracuje se nám s ním dobře. Jsme kámoši, ale máme k němu respekt. Našli jsme i kompromisy v přístupech a dostali zvukově UDG skoro přesně tam, kde se cítíme. to je úspěch.Jak se dá skloubit soukromý a hudební svět, jde to, nebo to neřešíte ?
Dá. Někdy je ale potřeba odříct si večírek :)

UDG interview: Při koncertě jsme jednou vlezli do vody, do který se nikdo asi 30 let neopovážil ponořit nohu

Máte přes léto hodně koncertů, je něco speciálního ve vašem programu?
Ted spíše jen koncerty. Nicméně brzy začneme spřádat plány, co a jak zase vymyslet. Loni jsme byli s fanoušky na vodě. To byla slušná jízda!

Budete hrát na festivalu Okoř se šťávou už tuto sobotu, jak se tam těšíte? Máte k tomu místu nějaký vztah?
Těšíme, hrajeme tam poněkolikáté. je to krásná akce na krásném místě.


UDG, když jsme si s nimi povídali počátkem roku

Chtěli byste vzkázat něco svým fanouškům?
Zařiďte sluničko!

Kromě UDG vystoupí 28. května na Okoři se šťávou např. Wohnout, Sto zvířat, ATMO Music, Rybičky 48, Visací zámek, Voxel, Všichni svatí, České srdce, Sabina Křováková a další. Moderovat budou Lukáš Pavlásek a Pavel Anděl. 

Servis pro návštěvníky letos zahrnuje i kyvadlovou dopravu z Prahy či Kladna, a to i po ukončení akce. Do konce dubna můžete vstupenky pořídit za výhodnější ceny. Předprodej probíhá v sítích Ticketportal, Ticketstream,Ticketpro, kapacita festivalu je limitovaná. Více na stránkách festivalu.

text: Michal Šenbauer, foto: Tomáš Klíma, Roman Černý, Nicola Bernard

zavřít