Uvaří vám Freddie Mercury: Vychází jeho Královská kuchařka

Vydáno 20.03.2016 | autor: redakce

Za 25 let od smrti Freddieho Mercuryho už jeho fanoušci dostali do rukou tolik výběrovek, knih a různých dalších připomínek jeho talentu, že už je snad ani nemají kam dávat. Nyní si ale idola z Queen mohou připomenout i trochu z jiné stránky. V Česku totiž vyjde jeho Královská kuchařka. 

Uvaří vám Freddie Mercury: Vychází jeho Královská kuchařka Jaké delikatesy si dopřával Freddie Mecury?

Podle vydavatele je Královská kuchařka Freddieho Mercuryho dosud jedinou knihou na kulinářské téma, která v souvislosti s odkazem rockového bohéma vyšla. Přiblíží život Freddiho Mercuryho mimo pódium, přináší spoustu zajímavých informací a receptů, a to v podání člověka, který s ním trávil prakticky každý den a jídla mu také sám připravoval.

Kniha je plná oblíbených receptů, doplněných nejen autentickými fotografiemi, ale především různými krátkými příběhy a vzpomínkami Petera Freestona na vaření pro Freddiho Mercuryho. A ačkoliv si jistě Freddie mohl v denním menu dovolit ty nejlepší lahůdky, přesto si rád nechával připravovat jídla mnohem skromnější a dostupnější.

RECENZE: Utajený brak: Mariam Ahundová ve své knize tvrdí, že Freddie Mercury nebyl homosexuál

Kniha bude v prodeji od začátku příštího měsíce, její křest proběhne šestý dubnový den. Zajímavostí je, že autor knihy Peter Freestone momentálně žije v České republice. 

tz, jm

zavřít