V 91 letech přijede Charles Aznavour poprvé do Česka. Spolupracoval s Edith Piaf i Zaz

Vydáno 16.12.2015 | autor: redakce

Legendární francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour přijede poprvé do České republiky. Vystoupí 6. dubna v pražském Kongresovém centru s rozlučkovým programem, při kterém zpívá nejznámější písně ze své bohaté hudební kariéry.

V 91 letech přijede Charles Aznavour poprvé do Česka. Spolupracoval s Edith Piaf i Zaz Charles Aznavour je legendou francouzské hudby

Ve svých 91 letech je Charles Aznavour jednou z největších žijících osobností světové hudby, zpívá v osmi jazycích, za svou osmdesátiletou kariéru složil přes tisíc písní, nahrál desítky alb, jichž prodal přes 100 milionů kopií.

Zaz bude lásku na Valentýna rozdávat v Brně

Je označován za “nového romantika, Napoleona šansonu, francouzského Franka Sinatru, nebo malého muže se smutnýma očima, který do francouzské hudby přinesl nostalgii, melancholii i dříve tabuizovaná témata”. V České republice vystoupí Aznavour vůbec poprvé, v bývalém Československu koncertoval jen jednou v Bratislavě v listopadu 1978. V Praze měl vystoupit v roce 1969, koncert ale v souvislosti se smrtí Jana Palacha zrušil.

Charles Aznavour se narodil v roce 1924 v Paříži jako Shahnour Varenagh Aznavourian arménským rodičům, kteří uprchli z vlasti před genocidou. V 9 letech odešel ze školy a stal se z něj dětský herec. Během německé okupace Paříže zpíval v kabaretech, zatímco jeho rodiče skrývali doma Armény, Židy, Rusy i komunisty. Po válce spolupracoval s Edith Piaf jako autor hudby i textů jejích písní. V 50. letech se osamostatnil a postupně zaznamenal úspěch po celém světě. Dodnes patří k největším ikonám francouzské hudby. Ze současných umělců spolupracoval třeba se zpěvačkou Zaz.

Zaz se přesunula do Ostravy, tentokrát byla jejím hostem Elis

Předprodej vstupenek v cenách od 1 990 Kč do 7 990 Kč začne 21. prosince v 9 hodin exkluzivně v síti Ticketportal. Koncert pořádá P&J Music v rámci série Jazz Meets World ve spolupráci s Charm Music.

tz, jm

zavřít