V březnu v Roxy zazpívá LP, interpretka největšího rádiového hitu posledních týdnů Lost On You

Vydáno 25.01.2017 | autor: redakce

Laura Pergolizzi alias LP, charismatická šestatřicetiletá Američanka s impozantním, řezavě emotivním hlasem, vystoupí 28. března poprvé v České republice, a to v pražském klubu Roxy. LP se nejdříve proslavila jako autorka hitových skladeb Rihanny, Cher, Christiny Aguilery, Backstreet Boys nebo Rity Ora. Loni pak prorazila s milostnou Lost On You - ještě nedávno nejhranější písní v českém éteru. 

V březnu v Roxy zazpívá LP, interpretka největšího rádiového hitu posledních týdnů Lost On You V březnu v Roxy zazpívá LP, interpretka největšího rádiového hitu posledních týdnů Lost On You

"Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářka a chytlavost pro mě není sprosté slovo," tvrdí o sobě zpěvačka s italskými kořeny. Nebýt lodi vytetované na prsou a nezbytného ukulele v ruce, připomínala by štíhlou postavou v pánském obleku a kudrnatými vlasy mladého Boba Dylana. Vyzařuje z ní nesmírné odhodlání a schopnost naplnit své písně správnou dávkou dramatu a melodičnosti. Věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře, proto zvolila jednoduchý recept: přitažlivou směs rocku, folku, americany a popu postavenou na průzračném a hutném kytarovém zvuku, jen s minimálním vkladem elektroniky. Říká tomu "big indie" nebo "stadiónový folkrock".

HITPARÁDY (76): Čechy i Američany si podmanil The Weeknd, rádiovým éterem lomcuje zpěvačka LP

Narodila se a vyrůstala v New Yorku, dnes žije v Los Angeles. Průlom v její kariéře přišel se skladbou Into the Wild použitou v reklamě na Citibank a následně albem Forever for Now produkovaném Robem Cavallo (Green Day, Linkin Park, Dave Matthews Band), kdy se v početné sestavě muzikantů objevila také Isabella Summers (Florence and the Machine). Větší úspěch přišel se skladbou Muddy Waters, bodující ve vypjaté scéně čtvrté série televizního seriálu Orange Is The New Black. Všechny úspěšné skladby zařadila LP na čtvrté album Lost On You, se kterým se od loňského prosince začal po zásluze naplňovat její americký sen.

vložte odkaz, text nemažte

Titulní píseň na přelomu roku na dlouhé týdny obsadila první místo v české singlové hitparádě. Aktuálně je v našich rádiích druhá. 

Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od 27. ledna, 10.00, v sítích Goout.cz a Ticketpro.cz. Více informací na www.colours.cz.

Témata: LP, Lost On You, Bob Dylan, hitparády, Roxy, koncerty

zavřít