V Eurovizi bude letos Českou republiku reprezentovat Ben Cristovao

Vydáno 04.02.2020 | autor: redakce

Zástupem České republiky v mezinárodní písňové soutěži Eurovision Song Contest bude pro rok Ben Cristovao. Zpěvák se v nizozemském Rotterdamu poměří s evropskou konkurencí s písní Kemama. Semifinálová kola proběhnou 12. a 14. května, finále je na programu 16. května. 

V Eurovizi bude letos Českou republiku reprezentovat Ben Cristovao V Eurovizi bude letos Českou republiku reprezentovat Ben Cristovao

Ben Cristovao, který bude v soutěži vystupovat pod pseudonymem Benny Cristo, uspěl v národním kole. Jeho výsledek se odvíjel od dvou částí - hlasování fanoušků a odborné poroty. 

BLOG: Nezastavitelný Otesánek jménem Eurovize

Zatímco od diváků dostal Cristovao nejvíce hlasů, porotě se nejvíce líbila Barbora Mochowa se skladbou White & Black Holes. Kombinace bodů z obou hlasování nakonec do Rotterdamu poslala právě někdejšího finalistu SuperStar. 

Květnové semifinále a finále evropského klání se uskutení v Nizozemsku, protože v minulém roce zvítězil právě zástupce "země tulipánů" - Duncan Laurence s písní Arcade. Čeští zástupci Lake Malawi tehdy skončili celkově na jedenáctém místě, když bodovali více u národních porot než v hlasování televizních diváků. 

Historicky nejlepší výsledek České republiky zařídil v roce 2018 Mikolas Josef. S písní Lie To Me se tehdy umístil na šesté příčce. 

jm, foto: Vojtěch Mervart

Témata: Ben Cristovao, Eurovize, Barbora Mochowa, Mikolas Josef, Lake Malawi

zavřít