Ve věku 46 let zemřela Dolores O'Riordan, nezaměnitelný hlas The Cranberries

Vydáno 15.01.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Ve věku 46 let zemřela v Londýně irská zpěvačka Dolores O'Riordan. Její nezaměnitelný hlas známe ze skupiny The Cranberries. Příčiny smrti zatím nejsou známé, zpěvačka se však v poslední době potýkala se zdravotními problémy.

Ve věku 46 let zemřela Dolores O'Riordan, nezaměnitelný hlas The Cranberries  Ve věku 46 let zemřela Dolores O'Riordan, nezaměnitelný hlas The Cranberries

S The Cranberries začala zpívat, když jí bylo 18 let. Do kapely vnesla nezaměnitelnou barvu, projev a originální autorský rukopis. Společně se v polovině devadesátých letech dostali až na samotný vrchol rockové scény - singly Zombie, Ode to My Family či Ridiculous Thoughts okupovaly čela hitparád. Úspěšné skladby pocházejí z alba No Need To Argue - hlavně díky němu se "Brusinky" staly (po U2) druhou nejúspěšnější irskou rockovou skupinou.

V roce 2003 se však sestava rozpadla a každý z jejích členů se vydal vlastní cestou. Dolores O'Riordan začala žít na odlehlém místě v Kanadě, ostatní členové The Cranberries zůstali v Irsku.

LIVE: The Cranberries sestoupili z 2. ligy do divize

O šest let později se však znovu dali dohromady a absolvovali celosvětové turné. Tehdejší repertoár byl kombinací největší hitů Cranberries, zbrusu nových skladeb i písniček ze sólových alb Dolores.

V rámci svého comebacku The Cranberries zavítali i do Česka. V roce 2010 byli jednou z hvězd festivalu Colours of Ostrava. O dva roky později vystoupili v Praze. Svou poslední desku Something Else vydala formace kolem Dolores O'Riordan v dubnu 2017.

Téma: The Cranberries, Dolores O'Riordan

 

zavřít