VIDEO: Adrian T. Bell chystá novou desku, první singl je uhrančivý

Vydáno 15.11.2015 | autor: redakce

Adrian T. Bell, držitel hudební ceny Apollo za rok 2014, vydal první singl ze své připravované druhé sólové desky s pracovním názvem Night and Day. Skladba se jmenuje Blood On My Hands a spolu se zbytkem alba byla nahrána za pomoci britského producenta Michaela Rendalla v pražském studiu Faust.

VIDEO: Adrian T. Bell chystá novou desku, první singl je uhrančivý Adrian T. Bell při přebírání ceny Apollo

Energická píseň snoubí zvuk let šedesátých a sedmdesátých kombinací harmonizovaných vokálů, elektrických varhan a řízných kytar a potvrzuje skladatelský um britského umělce. Jakožto první ochutnávka z připravovaného alba funguje píseň skvěle a dává jasně najevo, že se určitě je na co těšit.

Cena Apollo patří frontmanu The Prostitutes za sólovku Different Worldf

Také černobílý noirový videoklip funguje na výbornou. Svou výraznou stylizací se hodí k nostalgickému retro zvuku písně, nepůsobí ovšem ani přinejmenším ohraně a zastarale. Zajímavé scény a abstraktní prvky mu dodávají atmosféru artového videa, děj je dostatečně abstraktní na to, aby nerušil, ale zároveň diváka vede příběhem písně.

Použitím klasických prvků krásných žen, elegantních aut a zachmuřených mužů v šik oblecích video jasně odkazuje na tradiční film noir, nesklouzává ovšem k nabubřelému a strojenému klišé a zachovává si rovnováhu vkusně natočeného uměleckého díla. Za videem stojí režisérka Nona Catusanu-Popp.

Album s pracovním názvem Night and Day vyjde v únoru 2016.

text: Jan Čapek, foto: Jana Zvolánková

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít