VIDEO: Bubeník Billy Talent promluvil o své nemoci. S kapelou nové album nahrávat nebude

Vydáno 22.01.2016 | autor: redakce

Nemilá zpráva zastihla fanoušky kanadské punk-rockové skupiny Billy Talent. Bubeník Aaron Solowoniuk se totiž potýká se zhoršeným stavem své roztroušené sklerózy, která mu byla diagnostikována už před 15 lety. 

VIDEO: Bubeník Billy Talent promluvil o své nemoci. S kapelou nové album nahrávat nebude Aaron Solowoniuk promluvil o své nemoci ve videu

Aaron s onemocněním statečně bojuje již mnoho let. Dlouho ho před veřejností tajil, v roce 2006 šel ale s pravdou ven, když napsal dopis fanouškům, kde všechno vysvětlil. Od té doby se snaží o osvětu a aktivně proti nemoci bojuje. S Billy Talent například výtěžek z koncertu věnovali právě kanadskému centru zabývající se touto chorobou. 

Bring Me The Horizon a Billy Talent byli potvrzeni jako hvězdy pražského Aerodrome festivalu

V současnosti se však jeho stav zhoršil natolik, že se nahrávání nové desky nezúčastní. "Udělám všechno, co můžu, abych byl zase zdravý," vzkazuje odhodlaně fanouškům. Na nové desce za něj zaskočí kolega Jordan Hastingse z Alexisonfire. Jak to bude s jeho účastí na pražském Aerodrome festivalu, kde v polovině června Billy Talent vystoupí, je zatím těžké odhadovat.

Aaron Solowoniuk je v řadách Billy Talent už od jejich začátku v roce 1993. Tehdy ještě vystupovali pod názvem Pezz, nynější pojmenování přijali až v roce 1999. Od té doby si získali přízeň fanoušků po celém světě.

 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít