VIDEO: Chinaski zpívají o tom, jaké je potkat po letech dávnou lásku. Zapojily se i fanynky

Vydáno 07.11.2017 | autor: redakce

V průběhu svého halového turné, které 16. listopadu zavítá i do pražské O2 areny, přichází Chinaski s novým videoklipem. Je k singlu Potkal jsem tě po letech z aktuální desky Není nám do pláče. 

VIDEO: Chinaski zpívají o tom, jaké je potkat po letech dávnou lásku. Zapojily se i fanynky VIDEO: Chinaski zpívají o tom, jaké je potkat po letech dávnou lásku. Zapojily se i fanynky

Srovnávací fotografie, které dokumentují, jak se v čase mění místa nebo lidé, patří mezi oblíbené rubriky v novinách a časopisech a lidé si je rádi kupují i v knižních vydáních. Na tomto fenoménu nyní postavila klip kapela Chinaski. Kvůli obrazovému ztvárnění nového singlu Potkal jsem tě po letech před časem zveřejnila na Facebooku výzvu, že shání do videoklipu komparzistky a poprosila zájemkyně o deset let staré fotografie. Ze stovek nabídek jich nakonec vybrala patnáct. Fanynky se pak pod rukama vizážistek změnily na jeden den na herečky a jejich desetiletou proměnu obrazově ztvárnil režisér Adam Skála.

LIVE: Chinaski zahájili své dosud největší turné ve vyprodané Ostravar aréně

Námět klipu Potkal jsem tě po letech, který ukazuje proměnu dívek v ženy, rezonuje s textem písně. "Ten je o setkání, které se může poštěstit každému z nás. Potkáte svoji dávnou lásku, vybaví se vám zaprášené vzpomínky, přemýšlíte, jaké to tehdy bylo a jak po těch letech znovu začít rozhovor," popisuje zpěvák Chinaski Michal Malátný.Podle režiséra Adama Skály přinesla každá z fanynek na natáčení příběh vlastního života. "To je pro režiséra unikátní materiál. Říct, že ty nejzajímavější příběhy píše život sám, je sice klišé, ale každé klišé má kořeny v pravdě. Pro celý tým bylo navíc velkou radostí pracovat ve videoklipu s opravdovými lidmi místo umělých postav," popisuje režisér Skála, který se podle svých slov snažil vyhnout jakékoliv obrazové okázalosti. "Klip je o patnácti dámách, které se nám nebály odhalit a podělit o svůj životní příběh. Nejlépe se nám ho podařilo zachytit na fotkách z přirozeného prostředí, kde je vidět nezastavitelné plynutí času v několika sekundách obrazu. Za deset let se neproměnily jen aktérky, ale i prostředí okolo nich," doplňuje.

Skladba z aktuálního alba Není nám do pláče je součástí playlistu právě probíhajícího halového turné a zazní také na zbrusu nových festivalech Přehrady Fest, které se uskuteční 20. - 21. července na Slapech a 3. - 4. srpna na Vranově a jejichž patronem jsou Chinaski. Kromě toho budou Chinaski v létě i pátečním headlinerem letní festivalové tour Létofest. Na osm zastávek kapela přiveze halový mejdan, se kterým aktuálně objíždí vyprodané hokejové arény. Umožní jí to v rámci festivalů neviděné pětatřicet metrů široké pódium, které dovolí přenést nejvýpravnější show skupiny i pod širé nebe.

tz, jm

Témata: Chinaski, Potkal jsem tě po letech, Není nám do pláče

zavřít