VIDEO: Coldplay představují surrealistický svět pomocí koláže

Vydáno 17.05.2016 | autor: Josef Martínek

Pestrobarevný svět Coldplay v novém klipu znovu ožívá díky nápadité koláži, kterou pro britskou kapelu vytvořili dva mladí výtvarní umělci. Píseň Up&Up pochází z loňské desky A Head Full Od Dreams, kterou momentálně Chris Martin a spol. propagují na koncertech. 

VIDEO: Coldplay představují surrealistický svět pomocí koláže Chris Martin v novém klipu Up&Up

Surrealistickou koláž pro londýnskou čtveřici vytvořili Vania Heymann a Gal Muggia. Oba patří k nové generaci výtvarných umělců. Heymann byl v roce 2014 na britských cenách SHOTS Awards vyhlášen objevem roku mezi režiséry, ocenění si rovněž odvezl z festivalu v Cannes nebo z cen CLIO. Talentovaný mladík je autorem prvního autorizovaného videoklipu ke skladbě Like A Rolling Stone, kterou Bob Dylan natočil v roce 1965. Časopis Time ho vyhlásil hudebním videoklipem roku 2013. Působivým portfoliem se pyšní i Muggia.

VIDEO: Indie, barvy, láska. Coldplay a Beyoncé mají hymnu víkendu

Up&Up je závěrečnou skladbou alba A Head Full Of Dreams, které Coldplay vydali na sklonku loňského roku. Desky, jež je sedmou v diskografii čtveřice, se celosvětově prodalo přes tři a půl milionu kopií. Skupina nahrávku momentálně propaguje na celosvětovém turné, které pokračuje koncem května sérií vystoupení v Evropě včetně čtyř vyprodaných show ve Wembley či účinkování na legendárním festivalu Glastonbury.

vložte odkaz, text nemažte

tz, jm

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít