VIDEO: David Bowie vítá smrt s úsměvem na rtech

Vydáno 07.04.2016 | autor: redakce

K poslednímu albu Blackstar Davida Bowieho byl zveřejněn už třetí klip. Zatímco první dva vyšly ještě za zpěvákova života a Bowie v nich tedy i hraje, I Can't Give Everything Away je vzpomínkou na zesnulou legendu. Je nostalgická a krásná. 

VIDEO: David Bowie vítá smrt s úsměvem na rtech David Bowie stihl v posledních měsících života natočit album Blackstar

Snímek I Can't Give Everything Away není nijak komplikovaný, v mnohém vlastně spíše připomíná formát lyric videa než klasického klipu. Na pozadí vesmíru, který byl pro britskou hvězdu tak velkým inspiračním zdrojem, v sobě ale nese sympatické poselství. Jestliže je totiž klip po většinu své délky černobílý a může působit smutně, v závěrečné čtvrtině se rozzáří barvami. Jako by se i David Bowie nakonec vrhl smrti do náruče s úsměvem na rtech. 

David Bowie je blízko životu na Marsu: Má vlastní souhvězdí Starman

Album Blackstar vyšlo začátkem ledna pouhé dva dny před Bowieho smrtí. Právě vinou jeho prohraného boje s rakovinou se záhy stalo bestsellerem, několik týdnů vedlo mimo žebíčků v USA či Británii i českou hitparádu. I díky téhle krásně nostalgické videopřipomínce Bowieho talentu o něj jistě ještě bude nějakou dobu zájem. 

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít