VIDEO: David Gilmour obklopen životem i smrtí

Vydáno 04.11.2015 | autor: redakce

Svým způsobem krutý je osud muzikanta, který byl členem jedné z nejslavnějších rockových kapel všech dob. Ať už na sólové dráze vydá cokoliv, nevyhne se přísnému srovnávání. Málokomu se navíc podaří svou slavnou minulost překonat. David Gilmour si je této skutečnosti zřejmě dobře vědom, proto vlastními nahrávkami šetří. Novinka Rattle That Lock vyšla devět let po předchozím CD On An Island. Podívejte se na nový videoklip.

VIDEO: David Gilmour obklopen životem i smrtí VIDEO: David Gilmour obklopen životem i smrtí

Pohled na žebříčky prodejnosti musí devětašedesátiletého barda hřát, na první místo dosáhl hned v několika zemích, včetně České republiky. Aktuální singl Faces Of Stone by navíc bez problémů zapadl i do tvorby legendárních Pink Floyd.

RECENZE: David Gilmour nezapře Pink Floyd, ale není jejich revival

Na facebookovém profilu Davida Gilmoura je uvedeno, že skladba je inspirována osobními zkušenostmi a pojednává o životním cyklu. Jeden život končí a další začíná. Přesněji jde o období přibližně devíti měsíců, když v závěru svých dní jeho matka trpěla demencí a zároveň se narodila Davidova dcera.

Klip kombinuje pohled na Gilmoura ve studiu se záběry z filmu At Land, pod kterým je podepsána kyjevská rodačka Maya Deren (1917 - 1961). Pozorným posluchačům navíc neunikne, že v okamžiku, kdy se David Gilmour chopí akustické kytary, riff výrazně připomíná úvod skladby Murder, kterou najdete na albu About Face z roku 1984.


text: Tomáš Rumler

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít