VIDEO: Děti si hrají se zbraněmi a The Fellas zpívají o svém strachu

Vydáno 21.06.2016 | autor: Josef Martínek

Své druhé album vydají The Fellas pod názvem Scarecrow 16. září. Avizují ho novým klipem It's Not Fair, v němž ztvárnili pocit strachu z života na hraně. Režie se ujal Vít Hradil. 

VIDEO: Děti si hrají se zbraněmi a The Fellas zpívají o svém strachu The Fellas poukazují na naše strašáky skrz děti

"Dlouho jsem bojoval s podezřením, že můj život je na hraně a může se každou chvíli zvrtnout, nebo i skončit. Teprve, když jsem se s tím smířil, začal jsem se zotavovat," vysvětluje Jan Anděl. Právě o tomto zlomu v přemýšlení je text skladby It's Not Fair. Režisér Hradil ve videoklipu rozvíjí téma strachu z neznámého. 

The Fellas: Všechny názory zvenčí jsme vyf*ckovali. To, co teď vydáme, jsme ze sta procent my

NÁSILÍ NENÍ ŘEŠENÍM

"Vždy je tady ale možnost se vzepřít a jednat podle vlastního svědomí a podle vlastních hodnot. Bojovat o svůj život. V tom se s Vítem potkáváme. Navíc klip jasně říká, že násilí nikdy není řešením žádného problému, a za tím plně stojíme!" dodávají The Fellas.

VIDEO: The Fellas se vrací. Než vypustí svého strašáka, zahrají v Praze před Hurts

Pro ilustraci svého strachu a démonů uvnitř nás se rozhodli využít dva zdánlivě protichůdné póly - zbraně a násilí a naproti tomu děti, které se nechaly pohltit svou zlobou. Jak se ale v závěru dozvídáme, cestou, jak vykročit z bludného kruhu nenávisti, není další nenávist, ale smíření.

Energická a přes nepříliš optimistický název hravá písnička It's Not Fair je dalším zdařilým singlem The Fellas, kteří v roce 2011 získali Anděla za Objev roku. V září na ni navážou celým albem The Scarecrow, které bude vyprávět o vypořádání se s našimi vnitřními strašáky. Křest proběhne 20. října v pražském Paláci Akropolis. 

Témata: The Fellas, Goodfellas, strašák, acoustic pop

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít