VIDEO: Doctor P.P. si v klipové road movie utahuje ze Zemana, Trumpa i Slavíka

Vydáno 02.01.2017 | autor: redakce

Co mají společného anketa Český slavík, Miloš Zeman a jeho vztahy s Čínou, Donald Trump, Hillary Clinton nebo Angela Merkel? Kromě toho, že tyto události a politiky hojně letos citovala česká média, všichni se nyní objevují v novém videoklipu kapely Doctor PP.

VIDEO: Doctor P.P. si v klipové road movie utahuje ze Zemana, Trumpa i Slavíka Doctor P.P. si v klipové road movie utahuje ze Zemana, Trumpa i Slavíka

Nový singl Sabrage je kreslená road movie, jež si utahuje z událostí roku 2016. Frontman kapely Petr Pečený v ní cestuje z Čech přes Německo do francouzského Champagne. Díky výtvarnému zpracování se v klipu mihnou i Fantomas, Vanessa Paradis, slavní francouzští herci Louis de Funès, Alain Delon, Jean-Paul Belmondo či Jean Gabin. Speciální úloha je připravená i pro Jimiho Hendrixe, Franka Zappu, Elvise Presleyho a Johna Lennona.

Důležitou roli dostal spoluautor písně Lou Fanánek Hagen, který Sabrage napsal společně s Leškem Wronkou. Produkce se ujali kytaristé František Táborský z Chinaski a Lukáš Chromek od Ewy Farne. 

VIDEO: Doctor P.P. má zálusk na Agátu Prachařovou

"Písnička měla být už na minulém albu a z neznámých důvodů jsme na ni nějak zapomněli. Až teď jsme ji znovu objevili a zjistili jsme, že je skvělá. Text napsal Fanánek a vtělil tam, jak jsme mu s kapelníkem Tří sester Ing. Magorem několikrát vyprávěli, že na jaře jezdíme do Champagne nakupovat šampaňské pro naši pidifirmu, která se jeho dovozem opravdu zabývá," popisuje Petr Pečený.


A protože už samotný text je vlastně road movie, režisér klipu Michal Wondreys téma jen rozvinul a na pozadí jednoho zájezdu do Champagne zrekapituloval celý loňský rok. "Snažili jsme se být nad věcí a brát vše s humorem stejně tak, jak by to člověk bral, kdyby výlet do Champagne s krásnými slečnami opravdu mohl trvat celý rok, což je můj nesplnitelný sen. Myslím, že zvlášť v poslední době by takový pohled na svět mnoha lidem prospěl," doplňuje Pečený.

vložte odkaz, text nemažte

Aktuální singl Sabrage je prvním singlem z nového alba Doctora P.P., které vyjde před začátkem léta. Aktuální nahrávku bude předcházet nová koncertní show a několik překvapení, které chce zatím Doctor Petr Pečený držet pod pokličkou.

tz, jm

Témata: Doctor PP, Sabrage, road movie, Champagne, Miloš Zeman, Donald Trump, Český slavík

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít