VIDEO: Drogy dětem! OVOCE si utahuje z dnešních závislostí

Vydáno 01.12.2016 | autor: redakce

UkradenýOVOCE (ex. zakázanÝovoce) se definitivně změnilo na OVOCE a v půlce své koncertní šňůry HVNS tour 2016 představuje svou klipovou novinku Drogy dětem. Lehce kontroverzní klip vznikl v režii Radima Věžníka a je dle slov kapely věnován obětem moderních technologií. O hudební produkci singlu se postaral americký producent Geoff Tyson.

VIDEO: Drogy dětem! OVOCE si utahuje z dnešních závislostí OVOCE by rozdávalo Drogy dětem

Kapela OVOCE jde letos cestou vydávání singlů a v novém složení (Pišto, Láska, Franc a Tomy) vypouští již třetí videoklip, který promítla svým nejvěrnějším fanouškům v předpremiéře na pražském koncertě v zaplněném Rock Café. Název singlu Drogy dětem je ovšem trochu zavádějící. OVOCE nenabízí drogy dětem, ale upozorňuje na závislost na moderních technologiích a fenoménech, jako je internet, YouTube, sociální sítě, smartphony, bez kterých by si mnozí dnešní život nedokázali vůbec představit.

Ovoce a Imodium interview (II.): Další turné? Co třeba Toi Toi tour? To tu ještě nebylo

"Klipem si děláme srandu z lidí, kteří když se 5 minut nepodívají na displej telefonu a nezkontrolují svůj Facebook, jsou z toho nervózní…..třeba jako já," vysvětluje s úsměvem zpěvák Pišto.

Singl produkoval americký producent a hudebník Geoff Tyson, který je krom své hudební tvorby pro hollywoodská studia známý třeba jako jeden z mála úspěšných studentů kytary u mága Joe Satrianiho. "S nápadem oslovit Geoffa jsem přišel já. Geoffovi jsem pár let dělal doprovodného kytaristu, jsme dobří přátelé a mně se vždycky líbil jeho styl práce i hudba, kterou dělá. Tak jsme ho oslovili a ono to klaplo! Na jeho výraz, když jsem mu poprvé přeložil text Drog dětem, nikdy nezapomenu," popisuje spolupráci kytarista Láska.

OVOCE odstartovalo druhou půlku HVNS tour s partou Imodium. Toto "nerozlučné" spojení čeká ještě šest společných koncertů. V roli hosta je doprovází mladá kapela Nouzovej východ.

HVNS tour 2016:

2.12. Le Garage Noir Děčín
9.12. Apollo music club Lanškroun
10.12. Pohoda Sedlčany
16.12. Chilli music bar Jihlava
17.12. Stoun music club Frýdek-Místek

tz, jm, foto: archiv kapely a Hana Poláchová (koncert)

Témata: OVOCE, Drogy dětem, Imodium, HVNS tour

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít