VIDEO: Emma Smetana a skvělý pop v dekadentních kulisách zámku

Vydáno 18.12.2015 | autor: Josef Martínek

Nejen na koncertě francouzské hvězdy Zaz se mohli posluchači přesvědčit, že kromě herectví a moderování si Emma Smetana hravě poradí i s úlohou zpěvačky. Nyní vychází její první singl Waiting, který je předzvěstí chystané debutové desky. Tu vydá v únoru.

VIDEO: Emma Smetana a skvělý pop v dekadentních kulisách zámku Emma Smetana má nový videoklip

Skladba Waiting pro českou hudební scénu rozhodně znamená příjemné osvěžení. Jde o výborný pop s trochou retra i lehkou dávkou strašidelnosti, u kterého si můžete i s gustem zatančit. Doprovází ho povedený videoklip, natočený z velké části na zámku a také v lese. "Je to směsice odkazů na mé oblíbené filmy, jako jsou Bertolucciho Snílci. A taky to navazuje na estetiku Larse von Triera, takže se částečně odehrává na zámku, částečně v lese a je to docela dekadentní," říká zpěvačka.

Zaz s písněmi o Paříži znovu zaplnila Forum Karlín

Sama Emma tvrdí, že její nová deska mnohým stylově připomíná třeba Lanu Del Rey, výrazem se ale spíš blíží některé z britských indie popařek. Debutové album vyjde v únoru a nebude tématicky moc veselé. Každopádně se ale podle prvního singlu zdá, že by mohlo českou popovou scénu trochu rozvířit.

Repertoár Emmy Smetana můžete otestovat i naživo, už v pondělí 21. prosince totiž zahraje v pražském Lucerna Music Baru. Bude se zároveň jednat o křest singlu a klipu Waiting.

Josef Martínek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít