VIDEO: Enigma vydá novou desku, hit Sadeness má po čtvrt století pokračování

Vydáno 24.10.2016 | autor: redakce

Uplynulo víc než pětadvacet let od vydání prvního a zároveň zlomového alba německého projektu Enigma. Deskou MCMXC a.D. a především hitem Sadeness (Part I) nastartoval jeho zakladatel, skladatel a producent Michael Cretu, éru, kdy se chorální hudba spojila s elektronikou. Nyní se Enigma vrací s novou deskou a singlem Sadeness (Part II).

VIDEO: Enigma vydá novou desku, hit Sadeness má po čtvrt století pokračování Za projektem Enigma stojí Michael Cretu

Osmá řadovka Enigmy dostala název The Fall Of A Rebel Angel a vyjde 11. listopadu. Album přinese celkem dvanáct písní, na kterých najdeme i několik zajímavých hostů. Půjde například o britské alternativní duo Aquilo, brazilského skladatele a zpěváka Marka Joshera a ve třech písních uslyšíme i Anggun, aktuálně nejprodávanější asijskou zpěvačku žijící mimu území Asie. Zmiňovaná interpretka je ke slyšení i v titulním singlu Sadeness (Part II). Na videoklip se podívejte níže.

vložte odkaz, text nemažte

"Snažil jsem se přenést ducha Enigmy v začátcích do dnešní podoby, ale v novém hudebním jazyce. Toto album vypraví příběh o symbolické cestě k vykoupení - s každým, který definuje svoji vlastní cestu. Deska vypráví příběh o nikom a každém. Představuje počátek i věčnost," dodává na adresu své nové desky tajuplně sám Michael Cretu. 

Témata: Enigma, Michael Cretu, Sadeness, chorály, elektronika

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít