VIDEO: Filmoví Rammstein. Ve videoklipu k Adieu se ohlíží do minulosti

Vydáno 25.11.2022 | autor: redakce

Nový videoklip Rammstein si jistě zaslouží pozornost. Devítiminutový kousek k písni Adieu si vzal na starosti Spencer Berlin, který ho propracoval do posledního detailu. Výsledná podoba vizuálu tak působí až filmově.

VIDEO: Filmoví Rammstein. Ve videoklipu k Adieu se ohlíží do minulosti VIDEO: Filmoví Rammstein. Ve videoklipu k Adieu se ohlíží do minulosti

Rok 2022 byl pro Rammstein jeden ze zásadních. Vydali novou studiovou desku Zeit a vyrazili na turné, které odstartovali dvojkoncertem v České republice. Otřásali se tehdy nejen Letňany, ale pomalu i zbytek Prahy. Tak hlasitá sestava byla. S koncem roku přichází s klipovou novinou k písni Adieu, kterou natočila pro album Zeit.

Rammstein vyrazí na evropské turné, zastaví se na Slovensku

Ta působí až filmovým dojmem. Propracovaný příběh se záběry plnými efektů zaujmou nejednoho diváka. Až vás to donutí se s nadsázkou zeptat, proč Rammstein vlastně nikdy nenatočili celovečerní film? Pořádná střílečka, lasery či planoucí oblaka. V Adieu najdete jednoduše všechno.

 

Hlavní roli v něm však hrají odkazy. Upomínky na zásadní okamžiky Rammstein. jako SPZ s nápisem LIFAD odkazující na Liebe Ist Für Alle Da či dveře s nápisem Mutter 22, kterým kapela upozorňuje na to, že právě tato deska oslaví příští rok své dvaadvacáté narozeniny. Zmíněná přestřelka připomíná Matrix a skladbu Du Hast, zarytým fanouškům Rammstein neuniknou dozajista ani odkazy na songy Ich Will, Sonne nebo Deutschland.

V září Rammstein oznámili turné po Evropě. V roce 2023 zavítají do Trenčína na Slovensko nebo také do rakouské Vídně. Představí se rovněž v Německu, Švýcarsku, Portugalsku nebo Polsku. Česko tentokrát vynechají.

red, foto: Youtube
Témata: Rammstein, Adieu, Spencer Berlin, videoklip

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít