VIDEO: Florence And The Machine a její uhrančivá Odyssea pošesté

Vydáno 23.10.2015 | autor: Josef Martínek

Florence Welch se svou kapelou The Machine věnují vizuální stránce nové desky How Big, How Blue, How Beautiful mimořádnou péči. Představují totiž už šestý díl série Odyssea, kterou odkazují k řecké mytologii.

VIDEO: Florence And The Machine a její uhrančivá Odyssea pošesté Florence And The Machine a její uhrančivá Odyssea pošesté

Florence jde také v novém klipu s emocemi až na dřeň a tančí, svíjí se a háže vlasy ze strany na stranu přesně tak, jak je u ní zvykem. Snímek opět režíroval Vincent Haycock, s nímž Welch spolupracuje po dobu celé éry nového alba, a uvádí jej monolog staršího muže o tom, že abychom mohli milovat druhé, musíme nejprve milovat sami sebe.

Mercury Prize mohou letos získat Florence And The Machine, Róisín Murphy nebo Wolf Alice

Všechny náboženské odkazy a myšlenka propojení nadpozemského světa s tím pozemským jsou znovu zpracovány výpravně, dramaticky a filmově. Welch se do děje vrhá s plnou vervou, a přesto není upozaděn duchovní rozměr. Ač nemusí naléhavé podání sednout každému, jedno je jisté: málokoho nechá šestiminutový vizuál chladným.

VIDEO: Klip roku? Florence And The Machine a krásné i drsné Skotsko

Jde už o šestý z volně navazujících klipů k červnové desce: už dříve jsme viděli What Kind Of Man, St. Jude, Ship To Wreck a dvojklip Quen Of Peace a Long & Lost. Své video má i zkrácená verze titulní skladby How Big, How Blue, How Beautiful. Znamená to, že zfilmováno už bylo 7 z 11 songů desky. A nezdá se, že by se Florence chystala v nejlepším přestat. Obzvlášť když byla před pár dny nominována na prestižní Mercury Prize udělovanou za nejlepší britské album roku.

text: Josef Martínek

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít