VIDEO: Florence And The Machine dokončili svou The Odyssey. Epický hudební očistec trvá 50 minut

Vydáno 28.04.2016 | autor: Josef Martínek

Před více než rokem začali Florence And The Machine zveřejňovat jednotlivé díly svého videoprojektu The Odyssey. Ten v klipech představuje skladby z loňského oceňovaného alba How Big, How Blue, How Beautiful. Devátý a poslední díl je nyní venku, fanoušci tak mohou zhlédnout celý skoro padesátiminutový film v jednom balíčku. 

VIDEO: Florence And The Machine dokončili svou The Odyssey. Epický hudební očistec trvá 50 minut Florence And The Machine podpořili loňské album videoprojektem

Snímek The Odyssey, který režíroval Vincent Haycock, lze popsat jako epický umělecký projekt, který jde po stopách zpěvaččiných vztahových patálií, představuje tedy jistý očistec. Připravovat ho Florence Welch a Haycock začali zhruba před rokem a půl a nyní je dílo konečně kompletní. Finální část, která zachycuje píseň Third Eye, navazuje na vizuální estetiku předchozích epizod - jak pohybovými kreacemi a přesvědčivými metaforami, tak svým celkovým uměleckým pojetím. Obzvlášť ze závěru, kde zpívá Florence unplugged, se tají dech. 

LIVE: Florence And The Machine ve Vídni: Vášnivá show, na kterou se nezapomíná

"Je to finále osobního projektu, který vzešel z konverzace mezi mnou a Vincentem v Chateau Marmona asi před rokem a půl, kdy jsem psala album. Vyprávěla jsem mu o té desce a o rozchodu připomínajícím autonehodu, který jsem zažívala. O vrcholech a pádech lásky i koncertování, o tom, jak jsem cítila, že nemám věci pod kontrolou, o očistné síle zlomeného srdce i tom, jak jsem se snažila změnit a stát se svobodnou. Tehdy jsme se rozhodli všechno vyprávět v jednom díle," vysvětluje britská umělkyně. 

vložte odkaz, text nemažte

Závěrečnou část Third Eye si můžete přehrát níže, celý skoro padesátiminutový film The Odyssey taktéž.

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít