VIDEO: Gingerhead podpořili vydání svého EP 360° videem

Vydáno 21.11.2016 | autor: redakce

Gingerhead, kapela poskládaná ze zkušených hudebníků, které znáte například z Tata Bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král band, přichází po singlu Holy Ground se stejnojmenným EP. Na debutovou nahrávku navíc odvážně přidává bonusový materiál Live In Studio, kde představuje nejnovější skladby v naturální, studiově neupravené podobě. Vydání je podpořeno sférickým 360° videem přímo ze studia.

VIDEO: Gingerhead podpořili vydání svého EP 360° videem Gingerhead podpořili vydání svého EP 360° videem

"S kapelou jsme během posledního roku společně napsali téměř 20 písní. Některé písně čekaly v našich šuplících i několik let a některé vznikaly zcela spontánně na společných zkouškách a soustředěních. Po pečlivém výběru jsme se rozhodli ty nejlepší z nich zachytit na naše debutové EP," vysvětluje pozadí vzniku nahrávky někdejší kytarista Tata bojs a uznávaný výtvarník Maťo Mišík.

AUDIO: Mohou být Gingerhead českými Paramore? Poslechněte si jejich první singl

"Po velmi dobré odezvě na singl Holy Ground jsme opět zvolili spolupráci s naším kamarádem, zkušeným producentem a hudebníkem Pavlem Bohatým (Nazareth, Joss Stone, Doug Wimbish z Living Colour, G. Stringer a J. Bessant z Reef, Phil Brown, Vladimír Mišík a Etc… a další), který se ujal mixu a masteringu celého EP a studiového záznamu bonusových materiálů," komentuje vydání nahrávky kytarista a skladatel Luboš Moravec. Krom tradiční podoby
na CD, bude nahrávka samozřejmě k dispozici v digitální podobě na všech podstatných místech, jako jsou iTunes, Supraphonline, Deezer atd.

Gingerhead interview: Křest v Malostranské besedě bude naše pražská premiéra

"Nahrávat naživo pro nás bylo celkem velkou výzvou. Chtěli jsme zachytit co nejvěrněji tu energii, kterou společně zažíváme při živém hraní. Bylo to intenzivní a občas i dost napínavé, ale myslíme, že nám tento spontánní a trošku riskantní nápad nakonec vyšel. Rozhodně to byl pro nás velký zážitek." komentuje pozadí vzniku bonusového materiálu zpěvačka a autorka většiny textů Eliška Pekárek Flaková. "Máme radost, že se nám tímto způsobem podařilo
na CD dostat mnohem širší obrázek o tom, jak kapela dnes zní a fanouškům nabídnout něco, co na dnešních nahrávkách není až tak běžné." dodává Maťo Mišík."EP jsme se rozhodli podpořit videem k písni Bless You, nahrané v rámci zmíněného bonusu Live In Studio, které je celé natočené novou, dosti netradiční sférickou 360° technologií. Divák si tak může zažít toto živé nahrávání skoro jako by byl ve studiu přímo s námi," říká Maťo. Jedná se o velmi novou technologii natáčení videí a Gingerhead jsou jednou z prvních dvaceti kapel na světě, co tento typ videa použili. Eliška k tomu dodává: "Dobrou zprávou je, že na kamery jsme natáčeli celé toto Live In Studio session, takže se naši fanoušci mají po novém roce na co těšit."

tz, jm, foto: archiv kapely (promo foto), Patrik Bouzek (koncert)

Témata: Gingerhead, Tata Bojs, Walk Choc Ice, Ivan Král, videoklip

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít